Opatija

Opatija jsou přímořské a klimatické lázně nacházející se asi 14 km od od Rijeky. Jde o jedno z nejnavštěvovanějších a nejluxusnějších přímořských letovisek na východním Jadranu. Díky příhodné poloze se Opatija pyšní velmi mírným a příznivým podnebím a bohatou přímořskou vegetací.

Dnes Opatija svým hostům nabízí doslova luxusní zážitky všeho druhu od přepychových hotelů přes vynikající gastronomii až po špičkové lázeňské služby. Největší místní atrakcí je asi 2 km dlouhá pobřežní promenáda Šetaliště Franze Josefa, která se line podél moře a je zastíněná bujnou středomořskou vegetací. Pokud se po promenádě vydáte severozápadním směrem, dojdete do starobylé rybářské vesnice Volosko, která je dnes předměstím Opatije. Úzké a strmé uličky s tradičními bílými istrijskými domky, malý přístav a příjemná atmosféra vás dozajista okouzlí.

V Opatiji jsou vynikající podmínky a zázemí pro jachting a tenis. Můžete si tu také zahrát oddychovější sporty jako jsou kuželky nebo minigolf. Nachází se zde i fotbalové a volejbalové hřiště. Území Istrie je protkáno mnoha cyklostezkami, po kterých se můžete vydat objevovat místní krásy.

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet