Velký Meder: Tipy na výlet a zajímavá místa

Velký Meder je oblíbené lázeňské město s bohatou historií. Na jeho okraji se nachází termální koupaliště s aquaparkem, kde vyvěrá vůbec nejteplejší pramen na Slovensku. Lázně jsou obklopeny lesoparkem s udržovanými lesními cestami s romantickými zákoutími, které přímo vybízejí k procházce či joggingu. Ve městě se nacházejí také dva krásné kostely. V okolí vede rovinatým terénem spousta cyklotras, které jsou ideální například pro rodiny s dětmi.

Aquapark Thermal CorvinusNejoblíbenější výlet v lokalitě

Hlavním lákadlem Velkého Mederu je termální komplex Thermal Corvinus, který nabízí 8 bazénů s termální léčivou vodou. Ideální je jak pro rodiny s dětmi, které se vydovádí na tobogánech, tak třeba i pro seniory. Mezi bazény najdete plavecký, relaxační, sedací či bazén s unášejícím proudem. Ve všech 8 bazénech je termální voda s teplotou 26–38 °C, která má blahodárné účinky na pohybové ústrojí, páteř, svalstvo a má regenerační účinky na lidský organismus. Navštívit zde můžete také saunový svět či solnou komoru.

Otevírací doba:

  • PÁ–SO: 9:00–21:00 hodin
  • NE–ČT: 9:00–20:00 hodin

Vstupné: (může se měnit podle sezóny)

  • Dospělí: 8,50 €/den
  • Děti do 15 let: 5,50 €/den
Více informací

Velký MederNejoblíbenější výlet v lokalitě

I když jde o poměrně malé městečko, jeho historie přesahuje 900 let. Je to místo, kde se snoubí lázeňství, turistika a příroda. Populární je především pro termální lázně Thermal Corvinus, mezi jeho pozoruhodnosti patří i sbírka předmětů z každodenního života místních sedláků, která se nachází v nejstarším domě města. V okolí se vydejte Číčovskému mrtvému rameni nebo do chráněné oblasti Dropie.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem4 tipů

Velký Meder: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet