Vratislav: Tipy na výlet a zajímavá místa

VratislavNejoblíbenější výlet v lokalitě

Vratislav je město umění, historie, parků a kulturního života. Není tedy divu, že zde najdete velké množství historických staveb. Dále také muzea, kavárny i zoologickou zahradu. Co nesmíte minout? Krásné náměstí "Rynek" a slavné vratislavské trpaslíky důmyslně rozeseté po městě. Jejich hledání už pohltilo nejednoho turistu. Pusťte se po jejich stopách pomocí aplikace v mobilu nebo mapy, kterou můžete koupit v informačním centru. Rozhodně doporučujeme i miniaturní svět "Kolejkowo". Jde o obrovský model Dolního Slezska. Fantastické je také centrum vědy Hydropolis. Máte-li rádi historii, navštivte Národní muzeum nebo vratislavskou univerzitu. Je otevřená veřejnosti a garantujeme, že její barokní aula vás uhrane.

Více informací

Rynek (Trhové náměstí)Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Atmosféra vratislavského Rynku, starého trhového náměstí, vás dočista odzbrojí. Ocitnete se zde v obklopení krásných historických domů s duhovými fasádami v různých architektonických stylech, nad kterými se tyčí stará radnice v postavená v renesančním a gotickém stylu. Druhé největší polské náměstí je oblíbené také mezi pouličními muzikanty a malíři, kteří dotvářejí romantickou energii celého místa. Uprostřed Rynku se nachází unikátní skleněná fontána. Na náměstí se můžete občerstvit v jedné z místních kaváren, půjčit si kolo nebo navštívit historické muzeum ve staré radnici.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem7 tipů

Vratislav: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet