Hévíz a okolí: Tipy na výlet a zajímavá místa

Proslulé maďarské lázeňské městečko Hévíz se nachází pouze 6 km od „maďarského moře“ – jezera Balaton. Pyšní se největším biologicky aktivním termálním jezerem na světě, jehož teplota ani v zimě neklesá pod 22 °C. V okolí vede rozvětvená síť turistických tras, ze kterých můžete pěšky či na kole poznávat Balatonskou vrchovinu plnou nádherné přírody, sopečných vrcholků a kotlin. Historické centrum města vybízí k procházkám po promenádách s obchůdky, kavárnami a restauracemi. Konají se zde také proslulé farmářské trhy, kde můžete mimo jiné ochutnat vyhlášené domácí klobásky, sýry, pálenku i vynikající místní víno.

Termální jezero HévízNejoblíbenější výlet v lokalitě

Největší přírodní termální jezero ke koupání na světě a my jej máme (skoro) za humny! Maďarsko nabízí k odpočinku či dovolené mnoho krásných lázní a jezer, ale termální jezero Hévíz je naprosto jedinečné. Jezero je označeno národní přírodní památkou naprostým právem. Přilehlé městečko Hévíz, nacházející se jen pár kilometrů od Balatonu, je sice malé, ale za většími přepychovějšími lázeňskými městy rozhodně nezaostává. Tradice lázeňství se zde drží již od roku 1795 a může se pyšnit krásnou lázeňskou kolonádou, zahradami a dalšími lázeňskými atrakcemi.

V létě se teplota v jezeře vyšplhá až na 38 ºC a i v ty nejchladnější dny v roce si voda udrží 22–⁠24 ºC, i proto je možný celoroční provoz. Léčebná, mírně radioaktivní voda tryská z hloubky 38 metrů a je velmi bohatá na minerály. Přirozeně obsažené směsi minerálů zjemňují kůži, tlumí bolesti, jsou dobré proti zánětům a posilují pružnost chrupavek. I proto jsou zdejší vody jedny z nejlepších na léčbu revmatických obtíží a problémů s pohybovým ústrojím. Největší mimořádnost dodává vodě přítomnost radonu v tomto malém množství pozvolna vstupuje do lidského organismu, kde stimuluje hormonální tvorbu a pomáhá nervové soustavě lépe fungovat.

Po návštěvě hévízského jezera se vydejte:

 • Na procházky do některého z místních krásných parků s lázeňskou, uklidňující atmosférou
 • Do historického kina, které promítá i v 3D
 • Na Rakócziho ulici, kde najdete fontánu s pitnou léčivou vodou
 • Obhlédnout nejzajímavější stavbu města, velký Kostel Ducha Svatého (Szentlélek templom), jehož stavba byla dokončena poměrně nedávno –⁠ v roce 1999. I přes moderní vzhled můžete najít na budově řadu neogotických prvků
 • Do severní části města Egregy s vinohrady a ochutnávkami vína
Více informací

Město HévízNejoblíbenější výlet v lokalitě

Když se řekne Hévíz, každému se vybaví proslulé termální jezero s léčivou vodou, okolo kterého se rozkládá městečko bohaté na kulturu a architektonické skvosty. Poznejte nejen výjimečné účinky termální vody, ale i atmosféru města.

Jaké jsou nejoblíbenější cíle turistů v Hévízu?

 • největší termální a biologicky aktivní jezero na světě, jehož voda je radioaktivní a bohatá na prospěšné látky, jako je síra, vápník, hořčík a mnohé další; v jezeře se můžete i okoupat ve vždy příjemně teplé vodě (v zimě teplota neklesá pod 26 °C a v létě šplhá až ku 36 °C), kdy budete cítit pozitivní účinky na pohybové ústrojí či v případě gynekologických problémů
 • oblíbený Farmářský trh, kde nakoupíte ty největší maďarské lahůdky přímo od místních farmářů
 • římsko-katolický Kostel svatého Ducha s moderním a výjimečně krásným vzhledem
 • množství drobných obchůdků, kaváren a vináren, kde okusíte i pravou atmosféru maďarského lázeňského města
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem10 tipů

Hévíz a okolí: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s wellness v Hotelu Palace **** u jezera Hévíz

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s wellness v Hotelu Palace **** u jezera Hévíz

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 29. 9. 2022

Vydejte se spolu s Martinem, členem našeho Travelking týmu, do Hévízu v Maďarsku. Konkrétně do Hotelu Palace ****. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet