Znojmo: Tipy na výlet a zajímavá místa

Královské město Znojmo se impozantně tyčí nad řekou Dyjí a leží uprostřed úrodné vinařské oblasti. Historické centrum s mnoha kostely, křivolakými uličkami a romantickými vyhlídkami je obklopené fragmenty středověkých hradeb. Přímo pod městem se nachází přibližně 30 km dlouhé bludiště chodeb a sklepů ze 13. až 17. století. Nejstarší památkou Znojma je románská rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny postavená v 11. století. Milovníci vína by neměli vynechat návštěvu Louckého kláštera s obřími vinnými sklepy a muzeem vinařství. Sklepní ulička u Modrých sklepů v Novém Šaldorfu patří mezi nejmalebnější v celém kraji.

Znojemské podzemíNejoblíbenější výlet v lokalitě

Systém podzemních chodeb a sklepů pod Znojmem, který je dlouhý téměř 27 km a má až 4 patra, vznikl na přelomu 14. a 15. století jako prostor pro hospodářské účely. Později hrál svou roli i v důmyslné obraně města. V dnešní době slouží především jako turistická atrakce pro všechny milovníky historie, architektury a netradičních zážitků.

Otevírací doba:

 • 1.4. - 30.4. a 1.10. - 31.10. denně od 10:00 do 17:00 hodin
 • 1.5. - 30.6. a 1.9. - 30.9. denně od 9:00 do 17:00 hodin
 • 1.7. - 31.8. denně od 9:00 do 18:00 hodin
 • 1.11. - 31.3. denně od 10:00 do 17:00 hodin (PO-SO) a od 10:00 do 14:00 hodin (NE)

Vstupné:

 • Klasická trasa 95 Kč/dospělí, 55 Kč/děti, studenti a senioři
 • Adrenalinová trasa 1, 2 či 3 za 110-200 Kč
Více informací

ZnojmoNejoblíbenější výlet v lokalitě

Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí u nás, když k tomu navíc přičtete přátelskou atmosféru a četné vinné sklípky, o skvělou dovolenou je postaráno. Znojmo svojí polohou na kraji Národního parku Podyjí i spoustou zajímavých památek splňuje požadavky na oblíbenou turistickou lokalitu. Ochutnejte místní vína, kochejte se malebným okolím a zapojte se do bohatého kulturního dění.

Co nevynechat při návštěvě Znojma:

 • Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny
 • Radniční věž
 • Znojemské podzemí
 • Vydejte se i na prohlídkovou trasu po hradebním opevnění nebo do expozice pivovarnictví.

Ve Znojmě zažijete neopakovatelnou atmosféru i během kulturních akcí, které se zde konají v průběhu celého roku. Nejznámější je zářijové Znojemské historické vinobraní, dále pak Májové slavnosti, letní Hudební festival, červnové Pivní slavnosti či srpnové Slavnosti okurek.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem17 tipů

Znojmo: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu na jižní Moravě (Znojmo) v Hotelu U Divadla ***

Osobně ověřeno: Recenze pobytu na jižní Moravě (Znojmo) v Hotelu U Divadla ***

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 18. 3. 2022

Vydejte se spolu se Zuzkou a Cindy, členkami našeho Travelking týmu, na jižní Moravu. Konkrétně do Znojma a Hotelu U Divadla ***. Jaká byla cesta, ubytování a strava? A jaké skvělé výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet