Znojmo: Tipy na výlet a zajímavá místa

Královské město Znojmo se impozantně tyčí nad řekou Dyjí a leží uprostřed úrodné vinařské oblasti. Historické centrum s mnoha kostely, křivolakými uličkami a romantickými vyhlídkami je obklopené fragmenty středověkých hradeb. Přímo pod městem se nachází přibližně 30 km dlouhé bludiště chodeb a sklepů ze 13. až 17. století. Nejstarší památkou Znojma je románská rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny postavená v 11. století. Milovníci vína by neměli vynachat návštěvu Louckého kláštera s obřími vinnými sklepy a muzeem vinařství. Sklepní ulička u Modrých sklepů v Novém Šaldorfu patří mezi nejmalebnější v celém kraji.

Znojemské podzemí Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Systém podzemních chodeb a sklepů pod Znojmem**, který je dlouhý téměř 27 km a má až 4 patra, vznikl na přelomu 14. a 15. století jako prostor pro hospodářské účely. Později hrál svou roli i v důmyslné obraně města. V dnešní době slouží především jako **turistická atrakce** pro všechny milovníky historie, architektury a netradičních zážitků.
Více informací

Znojmo Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí u nás, když k tomu navíc přičtete přátelskou atmosféru a četné vinné sklípky, o skvělou dovolenou je postaráno. **Znojmo svojí polohou na kraji Národního parku Podyjí i spoustou zajímavých památek splňuje požadavky na oblíbenou turistickou lokalitu**. Ochutnejte místní vína, kochejte se malebným okolím a zapojte se do bohatého kulturního dění. **Co nevynechat při návštěvě Znojma:** - Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny - Radniční věž - Znojemské podzemí - Vydejte se i na **prohlídkovou trasu po hradebním opevnění nebo do expozice pivovarnictví**. Ve Znojmě zažijete neopakovatelnou atmosféru i během kulturních akcí, které se zde konají v průběhu celého roku. Nejznámější je zářijové Znojemské historické vinobraní, dále pak Májové slavnosti, letní Hudební festival, červnové Pivní slavnosti či srpnové Slavnosti okurek.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 7 tipů

Znojmo: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK