Třebíč: Tipy na výlet a zajímavá místa

Výstava Jaguarů Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pokud patříte mezi nadšence do rychlých aut, neměla by vám uniknout výstava vozů britské značky Jaguar v Třebíči. V prostorách bývalého zámeckého lihovaru si můžete prohlédnout expozici sportovních vozů se zastoupením všech hlavních modelů od poválečných dob až po dnešek. Všechny jsou samozřejmě ve výborném stavu a plně funkční. Narazit zde ale můžete i na jedno neobvyklé překvapení, kterým je americký Ford z roku 1930. Všechna auta si budete moci prohlédnout skutečně v klidu – po zaplacení vstupného vás personál restaurace Lihovar uvede do výstavního sálu, kam budete mít po dobu 30 minut přístup pouze vy.

Otevírací doba:

  • Podle dohody s personálem restaurace Lihovar, kde muzeum sídlí.

Vstupné:

  • 45 Kč/osoba + záloha ve formě OP nebo řidičského průkazu, nebo 500 Kč. Záloha vám bude vrácena po předání klíčů od expozice na konci prohlídky.
Více informací

Větrný mlýn v Třebíči Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Jedinečnou technickou památku v podobě větrného mlýna holandského typu si můžete prohlédnout třebíčské městské části Borovina. Větrný mlýn zvaný také „Větrník“ zde stojí již od roku 1836, kdy jej nechali vybudovat průmyslníci František a Karel Budischowští. V mlýně se drtila stromová kůra, která se využívala k čištění kůže v místních koželužnách. Na začátku 20. století mlýn převzalo město Třebíč a zřídilo v něm nouzové byty pro 3 rodiny. V současnosti se na 3 patrech v prostorách zrekonstruovaného mlýna nachází výstava zaměřená na koželužství a můžete si zde prohlédnout i to, jak vypadal někdejší nouzový byt.

Otevírací doba:

  • květen, červen a září: denně mimo pondělí od 10:00 do 12:00 hodin a od 12:30 do 17:00 hodin
  • červenec–srpen: denně mimo pondělí od 10:00 do 12:00 hodin a od 12:30 do 18:00 hodin

Vstupné:

  • Plná cena: 50 Kč
  • Snížené vstupné: 30 Kč
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 6 tipů

Třebíč: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet