Konstantinovy Lázně: Tipy na výlet a zajímavá místa

V nejmenších západočeských lázních s příjemnou klidnou atmosférou zažijete skutečně dokonalý relax. Konstantinovy lázně jsou zasazeny do půvabné nedotčené krajiny, ve které vyvěrá mnoho minerálních kyselek. V okolí lázeňského městečka vede mnoho naučných stezek, které propojují nejzajímavější místa zdejšího kraje a seznámí vás s jejich historií, flórou, faunou i místními geologickými poměry. Na výlet se můžete vydat například na Hradišťský vrch či k romantickým zříceninám hradů Gutštejn a Krasíkov. Zajímavá je rovněž blízká výrobna přírodních mýdel Amálčina mýdlárna.

Hrad Gutštejn Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Hrad Gutštejn leží nedaleko Konstantinových lázní. Byl založený na počátku 14. století a obývaný byl pouze do poloviny 16. století. Dnes můžeme obdivovat zříceninu, které dominuje mohutná válcová věž vysoká 25 metrů. Zřícenina se nachází uprostřed lesů s překrásnou přírodou a tajemnou pohádkovou atmosférou.

Více informací

Konstantinovy Lázně Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Konstantinovy Lázně objevíte cca 40 km severozápadně od Plzně v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Z lázeňského městečka se stejnojmennými lázněmi a s velkým lesoparkem budou nadšení všichni, kdo hledají klid a ticho. Místní lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního systému. Hlavní léčebné metody jsou založeny na využívání místní minerální vody z pramene Prusík s největším obsahem kysličníku – oxidu uhličitého ze všech pramenů v Česku.

Kam vyrazit na výlet:

  • Klášter Teplá
  • hrad Gutštejn
  • V nejbližším okolí můžete také navštívit hradiště Šipín nebo zříceninu hradu Falštejn.

V okolí se nachází několik naučných stezek, které propojují nejzajímavější místa zdejšího kraje. Vydejte se po NS Ke studánce lásky, kde po cestě můžete ochutnat minerální prameny. NS Hradištský vrch vás zase seznámí s typickou flórou a faunou této lokality.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Konstantinovy Lázně: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet