Český ráj: Tipy na výlet a zajímavá místa

Český ráj je romantický region na středním toku řeky Jizery. Rozmanité krásy přírody se zde snoubí s historickými památkami. Doslova na každém rohu se nacházejí skály od osaměle ležících balvanů a skalek po rozlehlá skalní města s vysokými štíhlými věžemi. Kromě nejznámějších Prachovských skal, které jsou zařazeny mezi geoparky UNESCO, jsou zde i další pozoruhodná místa. Oblíbenými cíli turistů jsou zřícenina hradu Drábské světničky s krásnými výhledy do okolí či Hruboskalské skalní město s arboretem Bukovina, které leží mezi hradem Valdštejn a zámkem Hrubá Skála. V nádherné přírodě Českého ráje se vyskytuje řada ohrožených druhů živočichů i rostlin.

Jičín Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Dominantou Jičína je 52 m vysoká Valdická brána, město samotné je pak bránou do Českého ráje, který patří k nejoblíbenějším turistickým lokalitám Česka. Výlet do Jičína je vhodný pro rodiny s dětmi, jelikož se jedná o domov oblíbeného pohádkového loupežníka Rumcajse. Každý rok se tu koná festival Jičín – město pohádky, navštívit můžete také Rumcajsovu stezku nebo muzeum hry a interaktivní galerii Rumcajsův svět Radka Pilaře.

Více informací

Prachovské skály Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Jedním z nejzajímavějších útvarů v Českém ráji jsou bezpochyby Prachovské skály, které tvoří malé pískovcové skalní město. Velkým turistickým lákadlem jsou náhorní plošiny na jednotlivých skalách, z nichž si můžete vychutnat dechberoucí výhledy na celý Český ráj. Oblast Prachovských skal je také útočištěm pro vzácné živočichy. Budete-li mít štěstí, můžete zde potkat výry, netopýry nebo různé druhy datlů.

Více informací

Český ráj: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s privátním wellness v Penzionu Solid Spa Superior ****

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s privátním wellness v Penzionu Solid Spa Superior ****

  • OSOBNĚ OVĚŘENO
  • 26. 8. 2023

Vydejte se spolu se Zuzkou, členkou našeho Travelking týmu, do Českého ráje. Konkrétně do Penzionu Solid Spa Superior ****. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet