Romantická dovolená v Toskánsku

Hotel Rosati *** stojí v italské obci Chiusi nedaleko jezer Lago di Chiusi a většího Lago Trasimeno, které se nachází těsně za hranicí Toskánska v kraji Umbrie. Blízko jsou také přírodní rezervace Lucciola Bella a termální lázně Theia a Montepulciano.

Ubytováni budete v jednom z 25 pokojů, které jsou zařízeny v jemných barvách a s důrazem na detail. Některé jsou vybavené dobovým nábytkem, ve všech však najdete postel, noční stolek, skříň, posezení, TV, klimatizaci a vlastní koupelnu. Některé pokoje mají také lednici, trezor a terasu či balkón. Z pokojů je krásný výhled do zahrady.

Lahůdky italské kuchyně

Každé ráno se těšte na snídani formou bufetu. Snídaně je v italském stylu, takže si pochutnáte na sladkém pečivu, jogurtech, ovoci, džusech a kávě. V restauraci a pizzerii Nonna Rosa můžete ochutnat tradiční toskánské pokrmy - domácí těstoviny (vhodné i pro celiaky) a zákusky, ale i speciality z masa. Interiéry hotelu jsou stylově vyzdobené. Najdete tu například Fiat 1100 z roku '58. Děti potěší venkovní hřiště.

Tipy na výlet

Město a jezero Chiusi

Chiusi je archeologickým centrem a má bohatou historii i kulturu. Ve městě a jeho okolí se nalezlo mnoho hrobů a nalezišť, většina z nalezených etruských památek je vystavená v Museo Nazionale Etrusko. Na výlet se vydejte ke svatyni La Verna či ke kostelíku Santa Maria degli Angeli. Krásná je i bazilika Santa Maria Assunta, kde si můžete prohlédnout umělecká díla Andrea della Robbia.

Zhruba 12 km od města leží jezero Lago di Chiusi, které se dříve hojně využívalo pro rekreaci. V současnosti není ke koupání vhodné, i tak je ale jezero krásné díky leknínům, rybám a okolnímu ptactvu, takže se sem určitě vydejte na procházku.

Toskánský lázeňský trojúhelník

Termální lázně Theia, jsou pojmenovány po ženě z etruské mytologie. Relaxaci si zde užijete ve čtyřech venkovních a ve třech vnitřních bazénech, které jsou vzájemně propojené a naplněné vodou z pramenu Sillene o teplotě 33 - 36 °C.

Termální lázně Sensoriali nebo-li smyslové lázně jsou netradičním zpestřením. Najdete zde místnost s léčivým bahnem i s ledopádem, dále bazény s hydromasáží i slanou vodou, sauny, tureckou lázeň, smyslové sprchy, aromaterapii, hudební terapii, Kneippovu lázeň i klidovou místnost pro rozjímání.

Termální lázně Chianciano uzavírají vyhlášený toskánský lázeňský trojúhelník. Užijte si termální koupaliště i wellness centrum. Zkuste třeba inhalační léčbu či další z procedur.

Trasimenské jezero

Lago Trasimeno nebo-li Trasimenské jezero je čtvrtým největším jezerem v Itálii a zcela největším jezerem na Apeninském poloostrově. Nachází se v regionu Umbrie, má rozlohu 128 km², hloubku 7 m a v jeho vodách žije 18 druhů ryb. Historicky se proslavilo díky bitvě u Trasimenského jezera v roce 217 před naším letopočtem, kdy zde Hannibal porazil římskou armádu. Dnes je jezero oblíbeným rekreačním místem, je kolem něj spousta koupališť i kempů. Na jezeře je několik ostrůvků - Isola Maggiore, Isola Minore a přírodní rezervace Isola Polvese.

Hotel Rosati ***

Via Dei Tulipani 1, Chiusi
Itálie

+390578274408

info@hotelrosati.it

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček 5 €/den
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno