Penzion Sněžná

Penzion Sněžná

Budějovická 41, Volary
Česká republika

Provozuje společnost:
AZ resort s.r.o. IČ: 05020191


+420 774 343 448

info@travelking.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 300 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Sauna
Dětský koutek
Dětské hřiště
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,4 km
Zastávka
0,2 km
Sjezdovka
17 km
Běžkování
17 km

O ubytování

Penzion Sněžná se nachází v malebném horském městečku Volary na hranici Národního parku Šumava. Přijeďte si užít nádhernou přírodu i příjemnou rodinnou atmosféru při pobytu v nejstarší roubence na Šumavě.

V jednom z historických volarských roubených domů můžete navštívit Volarské muzeum (300 m), kde se dozvíte zajímavé informace o této lokalitě a její bohaté minulosti včetně poválečného pochodu smrti. Po mnoha turistický trasách se dostanete například na vyhlídku pod Kamenáčem (2,4 km), ke zřícenině hradu Hus (7 km) nebo vystoupáte úchvatným boubínským pralesem až na rozhlednu Boubín (14 km).

Krásným výletním cílem je také Soumarské rašeliniště (6 km) s okružní naučnou stezkou a 10 m vysokou vyhlídkovou věží, ze které shlédnete na celou plochu tohoto unikátního ekosystému. V blízké obci Lenora (7,4 km) se ve sklářském muzeu seznámíte s tradicí výroby skla na Šumavě. Dále je zde k vidění stále funkční obecní pec z roku 1837 a technická památka – krytý dřevěný most přes Teplou Vltavu, takzvané rechle.

Dobře dostupné jsou i dvě památky UNESCO: úchvatná vesnička Holašovice (41 km) s jedinečnými domky ve stylu jihočeského selského baroka a kouzelný Český Krumlov (44 km) s pohádkovým zámkem a středověkým centrem. Spoustu možností vyžití nabízí také vodní nádrž Lipno (30 km), u které můžete vystoupat na Stezku v korunách stromů Lipno. Během zimního pobytu doporučujeme vyrazit na běžky nebo strávit den na sjezdovkách ski areálů v Kubově Huti (17 km), na Zadově (40 km) nebo na Kvildě (33 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete v útulném pokoji, kde si budete připadat jako v pohádce. Každý pokoj je vybaven stylovým dřevěným nábytkem a nabízí jedinečnou historickou atmosféru. Součástí pokoje je moderní koupelna s toaletou a sprchovým koutem.

  • Dvoulůžkové pokoje (Radvanovice, Krásná Hora a Mlaka) se nacházejí v přízemí a jejich okna vedou do zahrady. Pokoje Radvanovice a Mlaka jsou vybavené 2 jednolůžky, pokoj Radvanovice je bezbariérový. Na pokoji Krásná Hora najdete manželskou postel.

  • Třílůžkové pokoje České Žleby a Cazov jsou vybavené manželskou postelí a samostatným jendolůžkem. Pokoj České Žleby je v přízemí, s okny vedoucími do zahrady, pokoj Cazov se nachází v prvním patře a má okna směrem do átria.

  • Čtyřlůžkové pokoje Chlum, Stögerova huť, Silnice a Sněžná najdete v prvním patře, pokoj Kamenná hlava je v přízemí. V pokoji Chlum je manželská postel a 2 jednolůžka, jeho okna vedou do átria. Pokoj Stögerova Huť má okna vedoucí na silnici, najdete v něm manželské lůžko a 2 jednolůžka. V pokojích Silnice a Sněžná jsou 2 dvoulůžkové postele, okna vedou do átria. Pokoj Kamenná Hlava má okna do zahrady, vybavený je dvoulůžkem a 2 postelemi.

  • Pětilůžkové pokoje Nové údolí a Hniliště jsou v prvním patře, ubytují vždy maximálně 5 osob. Do pokoje Nové údolí vede venkovní dřevěné schodiště a má výhled na silnici. Skládá se ze dvou samostatných ložnic, v jedné jsou 2 spojená jednolůžka, v druhé 3 oddělená jednolůžka. Okna pokoje Hniliště vedou do zahrady. Také má dvě ložnice, jedna je vybavena manželskou postelí, druhá 3 oddělenými jednolůžky.

  • Šestilůžkový pokoj Strážný sestává z velké ložnice se 6 jednolůžky. Jeho okna vedou do átria a zahrady.

Na čem si pochutnáte?

Dostatek energie na každý den pobytu zajistí vynikající pokrmy poctivé české kuchyně. Po předchozí domluvě je možné zajistit vegetariánská či veganská jídla.

K dispozici je hostům zahrada s altánkem a ohništěm a také samoobslužný bar plný limonád, piva a vína z Moravy.

Cestujete s dětmi?

O zábavu malých hostů se postará dětský koutek, který jistě oceníte nejen při nepřízni počasí.

Něco navíc

Ve společných prostorách budete mít k dispozici lednici, mikrovlnnou troubu a rychlovarnou konvici.