Penzion U Brázdů

Penzion U Brázdů

U Hřiště 183/24, Ivančice
Česká republika

Provozuje společnost:
Lenka Brázdová IČ: 68708912


+420 777 172 763

info@travelking.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 150 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,5 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
38 km

O ubytování

Penzion U Brázdů se nachází na jihu Moravy v malebných Ivančicích. Poskytne vám pohodové útočiště, ze kterého můžete vyrazit objevovat historické památky. Cyklisty potěší parádní cyklostezky vedoucí krásnou krajinou v okolí.

Ivančice leží na soutoku Jihlavy, Rokytné a Oslavy a jsou historickou perlou jižní Moravy. Prohlédnout si tu můžete celou řadu působivých staveb, jako jsou zbytky středověkých hradeb nebo renesanční domy na náměstí (1,7 km), kde se tyčí i stará radnice. Dominantu města tvoří nádherný kostel Nanebevzetí Panny Marie (1,8 km).

Návštěva Ivačic udělá radost každému nadšenci do umění, jedná se totiž o rodiště proslulého secesního malíře Alfonse Muchy. V místní expozici si připomenete tohoto českého velikána díky upomínkovým předmětům, jako například oděv, ve kterém maloval. Narodil se i tu další významný umělec, a to herec Vladimír Menšík. Také jeho osobnost a kariéru tu v Ivančicích připomíná životopisná expozice (1,8 km).

Okolí ubytování nabízí skvělé podmínky pro pěší turistiku. Po značených trasách se můžete procházet nádhernou přírodou plnou hustých lesů, rybníků a řek. Vydat se můžete třeba k rozhledně Alfonse Muchy na návrší Réna (2,4 km) nebo k poutní kapli sv. Jakuba (2,1 km).

Vydat se můžete i do okolních měst, které slibují zajímavé kulturní zážitky. Do Moravského Krumlova (12 km) vás naláká výstava Slovanské Epopeje Alfonse Muchy, nádherný zámek s rozkvetlou zahradou nebo romantická kaple sv. Floriana. Za návštěvu stojí rovněž unikátní klášter Rosa Coeli (12,6 km) v Dolních Koutnicích. V blízkosti penzionu leží také město Brno (33 km) s historickým centrem a hradem Špilberk.

Kde budete spát?

Spát budete v komfortně zařízených čtyřlůžkových, třílůžkových nebo dvoulůžkových pokojích s manželskou postelí či oddělenými postelemi. Můžete využít i možnosti přistýlky.

Všechny pokoje disponují vlastní koupelnou se sprchou či vanou, toaletou a ručníky. V každém z nich je k dispozici šatní skříň, satelitní televize s plochou obrazovkou a psací stůl. Některé pokoje mají také kuchyňský kout s lednicí a mikrovlnnou troubou. Samozřejmostí je i připojení k WiFi zdarma.

Na čem si pochutnáte?

Součástí penzionu je příjemná restaurace, ve které se podávají snídaně, obědy i večeře. Po probuzení si tu pochutnáte na pestré snídani buď servírovanou, nebo formou bufetu, vždy v závislosti na obsazenosti ubytování. K obědu si můžete vybírat z denního menu, na kterém najdete pokrmy české kuchyně.

O víkendech se pro hosty připravuje speciální nabídka, které potěší vaše chuťové buňky. Těšit se můžete třeba na skvěle připravené steaky. Nechybí ani čepované pivo, které se pravidelně obměňuje, a tak můžete ochutnat dílo lokálních pivovarů. Milovníci sladkého si mohou na závěr dopřát domácí dezert.