Navštivte méně známé, ale o to poklidnější lázeňské městečko v Západních Čechách. Při ubytování v jednom z lázeňských domů v Konstantinových Lázních budete mít vše blízko. U parku s minerálním pramenem se totiž nachází Hotel Jirásek *** i Hotel Prusík ***, kde si pochutnáte na polopenzi a budete hýčkání při procedurách. Ve Wellness centru Konstantin vás čeká relax v bazénu, vířivkách a saunovém světe. Nezapomeňte využít volných vstupů na zajímavé lázeňské akce a slev na další procedury.

O ubytování

Lázeňské domy Mánes, Palacký i Purkyně se nacházejí v centru poklidného lázeňského městečka Konstantinovy Lázně, vzdáleného cca 30 km od Mariánských Lázní a 40 km od Plzně. Hlavním lákadlem jsou samozřejmě místní lázně. Nejstarší lázeňský pavilon, Staré lázně, zde vyrostl už koncem 18. století. V současnosti zde najdete krásný lesopark (1,2 km) a obří moderní wellness centrum (450 m).

Pokud se na chvíli utrhnete od relaxace v lázních, můžete si naplno užít další benefit této lokality – zajímavé naučné stezky. Projděte se třeba naučnou stezkou ke Studánce lásky (7,5 km), na Hradišťský vrch (5,5 km), Ovčí vrch (10 km) nebo do obce Šipín (7 km). Po cestě uvidíte kouzelné vyhlídky, zatopený lom nebo třeba romantickou zříceninu hradu Gutštejn. V létě se potom můžete osvěžit na venkovním koupališti (1,2 km) nebo v nedalekém lomu Hradišťský vrch.

Na delší výlet si zajeďte do Mariánských Lázní (28 km) se slavnou Zpívající fontánou a překrásnými kolonádami, nebo do Plzně (40 km), kde si projdete Pivovar Plzeňského Prazdroje a Pivovarské muzeum, prozkoumáte tajemné městské podzemí, pobavíte se v zoologické a botanické zahradě, v DinoParku nebo v Techmania Science Centru.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom ze tří dobových lázeňských domů. Všechny pokoje jsou shodně vybavené, s interiérem laděným do historického stylu. K dispozici vám kromě lůžka/ek bude také pracovní stůl, televize, telefon, WiFi připojení a lednice. V koupelně, která je součástí pokoje, najdete fén, toaletní potřeby i ručníky.

Na čem si pochutnáte?

Speciality české i zahraniční kuchyně vám naservírují v blízkém lázeňském Hotelu Jirásek *** nebo Prusík ***. K oběma hotelům dojdete přes park s léčivým minerálním pramenem za několik minut.

Kde budete relaxovat?

Možností koupání budete mít opravdu hodně. K dispozici vám bude menší hotelový bazén a otestovat můžete i solnou jeskyni a masážní vanu v nedalekém Hotelu Prusík *** (600 m). Zlatým hřebem pak bude relaxace ve Wellness centru Konstantin o rozloze 800 m², vzdáleném jen 450 metrů od hotelu. Ve dvoupatrové budově najdete:

  • Vyhřívaný bazén, vířivky a Kneippovy chodníčky
  • Saunový svět s bio saunou, finskou saunou a parní lázní
  • Odpočinkovou zónu a bar s občerstvením
  • Star Trac fitness centrum
  • Bohatou nabídku masáží a procedur

Něco navíc

V areálu lázní se odehrává také zajímavý kulturní program, včetně odborných přednášek a tanečních večerů s živou hudbou.

Lázeňský dům Palacký

Lázeňský dům Palacký

Plzeňská 59 , Konstantinovy Lázně
Česká republika

Provozuje společnost:
Léčebné lázně Konstantinovy lázně a.s. IČ: 29090300


+420 374 615 512

rezervace@LLKL.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za 50 Kč/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Vzdálenost od lázní
0,2 km
Zastávka
0,7 km
Sjezdovka
30 km

Tipy na výlet

Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně Tip na výlet

Konstantinovy Lázně objevíte cca 40 km severozápadně od Plzně v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Z lázeňského městečka se stejnojmennými lázněmi a s velkým lesoparkem budou nadšení všichni, kdo hledají klid a ticho. Místní lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního systému. Hlavní léčebné metody jsou založeny na využívání místní minerální vody z pramene Prusík s největším obsahem kysličníku – oxidu uhličitého ze všech pramenů v Česku.

Kam vyrazit na výlet:

  • Klášter Teplá
  • hrad Gutštejn
  • V nejbližším okolí můžete také navštívit hradiště Šipín nebo zříceninu hradu Falštejn.

V okolí se nachází několik naučných stezek, které propojují nejzajímavější místa zdejšího kraje. Vydejte se po NS Ke studánce lásky, kde po cestě můžete ochutnat minerální prameny. NS Hradištský vrch vás zase seznámí s typickou flórou a faunou této lokality.

Více informací
Zřícenina hradu Kynžvart
Zřícenina hradu Kynžvart
Klášter Teplá
Klášter Teplá
Mariánské Lázně
Mariánské Lázně