Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Cestování po střední Evropě: Kam můžete cestovat bez nutnosti karantény a za jakých podmínek?

Podmínky pro cestování a vstup do dalších států se každý týden mění. Přehledně jsme pro vás sepsali aktuální informace o tom, kam Češi mohou cestovat, za jakých podmínek i to, jak fungují třeba wellness a lázně a kde je nutné nosit roušku.
Cestování po střední Evropě: Kam můžete cestovat bez nutnosti karantény a za jakých podmínek?

Semafor zemí, do kterých lze bezpečně cestovat

Vláda schválila upravenou verzi tzv. semaforu, tedy seznamu evropských zemí, do kterých lze cestovat bez rizika či s mírným rizikem. Semafor najdete zde.

🟢 Jaké státy mají zelenou?

K 18.10.2021 mají zelenou barvu Austrálie, Bahrajn, Hongkong, Chilská republika, Itálie, Jordánsko, Kanada, Kanárské ostrovy, Katar, Korejská republika, Kuvajt, Lichtenštejnsko, Macao, Madeira, Malta, Nový Zéland, Rwanda, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Tchaj-wan, Uruguay, Vatikán.

🟠 Jaké státy mají oranžovou?

Oranžovou barvu aktuálně k 18.10.2021 mají tyto státy: Andorra, Dánsko, Francie, Island, Kypr, Monako, Nizozemsko, Norsko, San Marino, Polsko, Portugalsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko.

🔴 Jaké státy mají červenou?

Červenou barvu mají všechny ostatní evropské státy. Ta se ještě dělí na klasickou červenou (vysoké riziko nákazy) a tmavě červenou (velmi vysoké riziko nákazy).


Pozor, pro vstup do uvedených států a překračování jejich hranic stále platí podmínky jednotlivých států (viz níže).


Podmínky pro návrat zpět do Česka

Při návratu ze zelených 🟢 a oranžových 🟠 států je nutné do 5 dnů po návratu podstoupit antigenní či PCR test, který musí vyjít negativně. Při návratu z červených a tmavě červených 🔴 států je nutné nastoupit na 5 dní do karantény, poté je nutné nejdříve 5. den absolvovat negativní PCR test. Ve všech případech je také nutné vyplnit příjezdový formulář.

💉 Pro očkované: Pro plně očkované cestovatele a osoby, které prodělali covid (do 180 dnů) platí výjimka. Při návratu ze zelených 🟢, oranžových 🟠, červených i tmavě červených 🔴 států do Česka se nemusí prokazovat negativním testem ani nastupovat do karantény.

👧 Děti: Děti od 6 do 12 let, které se vrací z červených a tmavě červených 🔴 států, nebudou pro překročení hranice potřebovat PCR test a nemusí nastupovat do sebeizolace. PCR test i nadále podstoupit musí, ale mohou se nechat otestovat až po příjezdu (ihned).


Praha

🟢 Česká republika

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Češi v rámci území České republiky mohou cestovat zcela bez omezení.

K využití všech služeb jako je ubytování v hotelu, návštěva restaurace, wellness centra, koupališť a dalších je nutné prokázat se negativním testem (antigenní test lze použít 3 dny, PCR test 7 dní), potvrzením o prodělaném covidu (nesmí uplynout více než 180 dní od prodělání covidu), anebo certifikátem o očkování (od podání první dávky musí uplynout alespoň 22 dní).

👧 Děti: Děti do 6 let nemají žádná omezení. Děti starší 6 let se musí prokázat negativním antigenním či PCR testem, případně potvrzením o očkování či prodělaném covidu.

Ubytovací zařízení

Od 24.5.2021 jsou znovu otevřeny hotely a penziony, a to bez omezení kapacity.

Nošení roušky

Nosit respirátor je povinné ve všech venkovních i vnitřních prostorech v celé České republice. Výjimku tvoří venkovní prostor, kde není nutné mít roušku/respirátor, pokud je dodržen rozestup alespoň 2 metry od dalších osob.

Restaurace

Restaurace i venkovní zahrádky jsou opět v provozu. Restaurace v ubytovacích zařízeních mají omezenou otevírací dobu, a to do 22:00 hodin.

Wellness služby a lázně

Lázně, wellness centra, aquaparky a koupaliště jsou od 31.5.2021 znovu otevřeny - pro jejich návštěvu je nutné prokázat se negativním testem, certifikátem o očkování či prodělání nemoci.


Slovensko

🔴 Slovensko

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Cestování na Slovensko bez omezení je povolené pouze pro plně očkované osoby. Při cestě je nutné prokázat, že jste naočkovaní, a to buď tzv. Digitálním zeleným certifikátem neboli covid pasem, který si vygenerujete zde, anebo národním certifikátem s QR kódem. Plně očkovaným se člověk rozumí alespoň 14 dní a maximálně 12 měsíců od podání druhé dávky - u dvoufázových vakcín, anebo alespoň 21 dní a maximálně 12 měsíců od podání první dávky - u jednofázových vakcín.

Pokud jste očkováni zatím jen jednou dávkou, je možné na Slovensko přicestovat. Musíte však nastoupit do karantény, kterou je možné ukončit negativním PCR testem. Ten je možný absolvovat ihned po příjezdu, není tedy nutné čekat 5 dní.

Pokud nejste očkovaní, tak na Slovensko můžete vycestovat, ale je nutné nastoupit do 14denní karantény. Tu je možné zkrátit provedením negativního PCR testu (lze udělat nejdříve 5. den po příjezdu).

💉 Pro očkované: Informace jsou popsané výše.

👧 Děti: Platí, že děti do 12 let se řídí režimem rodičů, starší děti musí pak dodržovat stejná pravidla jako dospělé osoby.

 • Ve všech případech je nutná registrace na aplikaci eKaranténa či vyplnění formuláře eHranice.

Ubytovací zařízení

Hotely a penziony jsou otevřeny a platí pro ně podmínky v závislosti na tzv. COVID automatu. Zvolte okres, do kterého se chystáte a dozvíte se všechny podstatné informace. Hotely a penziony se mohou nacházet ve 3 kategoriích.

 • ZÁKLAD - lze ubytovat všechny osoby.
 • OTP - lze ubytovat pouze osoby plně očkované, testované, anebo do 180 dní po překonaném covid-19.
 • KOMPLETNĚ OČKOVANÍ - lze ubytovat pouze plně očkované osoby (min. 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín, anebo 21 dní po jednodávkové vakcíně).

Nošení roušky

Ověřte si nošení roušky v okresu, do kterého se chystáte. Stačí si v COVID automatu vybrat okres a dozvíte se všechny podstatné informace.

Restaurace

Ověřte si zda v okresu, do kterého se chystáte fungují restaurace a za jakých podmínek. Stačí si v COVID automatu vybrat okres a dozvíte se všechny podstatné informace.

Wellness služby a lázně

Ověřte si, zda jsou wellness, lázně a další služby v okresu, do kterého se chystáte otevřené a za jakých podmínek. Stačí si v COVID automatu vybrat okres a dozvíte se všechny podstatné informace.


Maďarsko

🔴 Maďarsko

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Za účelem turismu do Maďarska mohou cestovat pozemní cestou turisté bez omezení. V případě dopravy letadlem budou vpuštěni pouze očkované osoby, osoby s negativním testem na covid (PCR ne starší než 72 hodin), anebo potvrzením o prodělání covidu.

💉 Pro očkované: Do Maďarska lze aktuálně cestovat bez omezení, takže vpuštěny jsou naočkované i neočkované osoby.

👧 Děti: Děti do 18 let mohou do Maďarska cestovat s rodiči bez omezení.

Ubytovací zařízení

V současné době jsou hotely a penziony otevřeny bez dalších větších omezení.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné pouze ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Restaurace

Restaurace i venkovní zahrádky jsou opět v provozu, a to bez dalších omezení.

Wellness služby a lázně

Termální lázně a wellness centra jsou otevřena, a to bez dalších omezení.


Polsko

🟠 Polsko

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Při cestě do Polska je nutné prokázat se negativním antigenním (ne starší než 48 hodin) či PCR testem (ne starší než 48 hodin). Od 1.7.2021 se lze prokázat také tzv. Digitálním zeleným certifikátem neboli covid pasem, který si vygenerujete zde.

💉 Pro očkované: Pro české občany nově platí, že k vycestování do Polska stačí certifikát o očkování, který potvrzuje, že od podání druhé dávky uplynulo alespoň 14 dní. Pozor, jedna dávka nestačí. Dostačující je také potvrzení o prodělaném covidu v posledních 6 měsících. Uznává se také potvrzení o prodělaném covidu (do 180 dní).

👧 Děti: Děti do 12 let cestující s rodiči nemusí mít negativní test.

Ubytovací zařízení

Ubytovací zařízení jsou znovu otevřena pro účely turismu s omezením kapacity na 50 %. Hotelové restaurace a wellness jsou znovu otevřeny.

Nošení roušky

Nošení roušek je povinné ve všech venkovních a společných vnitřních prostorách, kromě přírody, parků a pláží.

Restaurace

Vnitřní i venkovní prostory restaurací jsou opět otevřeny.

Wellness centra, lázně a další služby

V Polsku došlo k otevření bazénů a posiloven. Výjimku mají také lázně, které mohou poskytovat léčebné a rehabilitační služby (nutno mít potvrzení od lékaře, otevřeno bez s omezením počtu osob).


Rakousko

🔴 Rakousko

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Češi mohou vstupovat na území Rakouska, ale je nutné prokázat se negativním testem na covid-19, a to buď PCR testem (ne starším než 72 hodin), anebo antigenním testem (ne starším než 48 hodin). Od 1.7.2021 se lze prokázat také tzv. Digitálním zeleným certifikátem neboli covid pasem, který si vygenerujete zde.

💉 Pro očkované: Pro české občany nově platí, že k vycestování do Rakouska stačí certifikát o očkování v anglickém nebo německém jazyce, který potvrzuje, že od podání první dávky uplynulo alespoň 22 dní. Pro druhou dávku není stanoven minimální počet dní. Prokázat se můžete také dokladem o prodělání covid-19 (během posledních 180 dnů).

👧 Děti: Děti do 12 let cestující s dospělou osobou mohou do Rakouska cestovat bez omezení. Děti cestující samostatně či starší 12 let musí předložit negativní test, certifikát o očkování či prodělaném covidu.

Ubytovací zařízení

Od 19.5.2021 mohou hotely a penziony opět otevřít. Host se musí prokázat negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin), anebo antigenním testem (ne starším než 48 hodin), očkováním či potvrzením o prodělaném onemocnění (platí vše uvedeno v sekci Pro očkované).

Nošení roušky

Nošení respirátorů tipu FFP2 je aktuálně v Rakousku povinné v hromadných dopravních prostředcích, supermarketech, obchodech, školách, ale také na úřadech a v provozovnách všech služeb.

Restaurace

Vnitřní i venkovní prostory restaurací jsou otevřeny, ale pro jejich využití je nutné prokázat negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin), anebo antigenním testem (ne starším než 48 hodin), očkováním či potvrzením o prodělaném onemocnění.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou otevřena, i zde je nutné prokázat se jedním z výše uvedených dokumentů.


Německo

🔴 Německo

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Cestování do Německa je povoleno. Cestující se musí prokázat negativním testem (antigenní do 48 hodin či PCR do 72 hodin), certifikátem o očkování či prodělání covidu-19. Od 1.7.2021 se lze prokázat také tzv. Digitálním zeleným certifikátem neboli covid pasem, který si vygenerujete zde. Pokud jste 10 dní před pobytem pobývali v nerizikové zemi (platí pro ČR), není nutné mít u sebe registrační formulář. Pokud jste však pobývali ve státu, který mezi nerizikové země zařazen není, je nutné registrační formulář vyplnit.

💉 Pro očkované: Pro české občany nově platí, že k vycestování do Německa stačí certifikát o očkování, který potvrzuje, že od podání poslední dávky uplynulo alespoň 14 dní. Prokázat se můžete také dokladem o prodělání covid-19 (během posledních 180 dnů).

👧 Děti: Děti do 12 let nemají žádná omezení. Pro děti od 12 let už neplatí žádné výhody, musí se tedy prokázat negativním testem, potvrzením o prodělaném covidu či o podstoupení očkování.

Ubytovací zařízení

Doporučujeme kontaktovat vámi zvolený hotel předem a informovat se ohledně požadavku na potvrzení ohledně testu, očkování nebo prodělání covidu.19.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech veřejně přístupných interiérech (vnitřních částech budov) a hromadné dopravě.

Restaurace

Restaurace jsou otevřené a volně lze využívat zahrádky. Vnitřní prostory mohou využívat jenom hosté s negativním testem či certifikátem o očkování nebo prodělání nemoci.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou uzavřena.


Chorvatsko

🔴 Chorvatsko

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Češi mohou vstupovat na území Chorvatska, ale je nutné prokázat se negativním testem na covid-19, a to buď PCR testem (ne starším než 72 hodin), anebo antigenním testem (ne starším než 48 hodin). Od 1.7.2021 se lze prokázat také tzv. Digitálním zeleným certifikátem neboli covid pasem, který si vygenerujete zde.

Pokud osoba nesplňuje žádnou z výše uvedených podmínek, pak do Chorvatska může vstoupit, ale musí se na vlastní náklady nechá otestovat PCR nebo antigenním testem a do doby přijetí výsledku testu je povinná dodržet karanténu, které ji bude nařízena přímo na hraničním přechodu při vstupu do země.

💉 Pro očkované: Pro české občany platí, že k vycestování do Chorvatska stačí Digitální COVID certifikát, ale je možné doložit i certifikát o očkování, který potvrzuje, že od podání první dávky uplynulo alespoň 22 dní, ale ne více než 42 dnů u vakcín Pfizer/Moderna/Gamaleya či 84 dnů u vakcíny AstraZeneca. Pro druhou dávku není stanoven minimální počet dní. Prokázat se můžete také dokladem o prodělání covid-19 (během posledních 210 dnů). Pokud jste očkování jednofázovou vakcínou Johnson & Johnson je nutné, aby od aplikace očkování uplynulo 14 dní.

👧 Děti: Děti do 12 let cestující s dospělou osobou splňující uvedené podmínky mohou cestovat bez omezení.

Nesplňujete žádnou z výše uvedených podmínek? I tak můžete vycestovat do Chorvatska. Je však nutné na místě na vlastní náklady podstoupit PCR či antigenní test a do doby výsledku být v povinné karanténě.

Ubytovací zařízení

Hotely, penziony a apartmány jsou otevřeny a mohou ubytovávat turisty.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech vnitřních a venkovních prostorech, kde není možné dodržet bezpečnou vzdálenost (2 m) od dalších osob.

Restaurace

Restaurace, kavárny a cukrárny mohou prodávat jídlo s sebou přes okénko a povolen je také provoz venkovních zahrádek.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně, fitness centra a další služby jsou uzavřeny.


Itálie

🟢 Itálie

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Při cestě do Itálie je nutné předložit negativní test na covid-19 (antigenní či PCR, který byl proveden výtěrem z nosu - max. do 48 hodin). Od 1.7.2021 je nutné prokázat se tzv. Digitálním zeleným certifikátem neboli covid pasem, který si vygenerujete zde.

💉 Pro očkované: Osoby, které mají po druhé dávce vakcíny a od data aplikace uplynulo alespoň 14 dní, anebo osoby, které covid-19 prodělali (do 180 dní) nemusí předkládat negativní test.

👧 Děti: Děti do 6 let se nemusí prokazovat negativním testem, děti starší 6 let už negativní test mít musí.

 • Ve všech případech je také nutné vyplnit formulář.

 • Všichni turisté se také po příjezdu do Itálie musí nahlásit na místní zdravotnické zařízení ASL.

Ubytovací zařízení

Hotely a penziony v Itálii jsou otevřeny pro turisty.

Nošení roušky

Ve všech veřejných uzavřených prostorech a všude, kde nelze dodržet povinnou rozestupovat vzdálenost, je povinné nosit ochrannou roušku, proto během cest doporučujeme mít roušku stále při sobě pro případ, že ji bude potřeba použít.

Restaurace

Restaurace, kavárny a cukrárny mohou prodávat jídlo s sebou přes okénko a povolen je také provoz venkovních zahrádek.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou otevřena bez vládních omezení. Rozhodnutí o otevření wellness či lázní je však na poskytovateli, proto si předem ověřte, zda jsou lázně či wellness v hotelu i mimo něj tuto sezónu otevřeny.


🔴 Slovinsko

Informace byly naposledy aktualizovány 18.10.2021.

Překračování hranic

Od 19.6. Češi mohou cestovat do Slovinska bez jakýchkoliv dalších omezení.

Jedinou podmínkou je nutnost na vyzvání prokázat, že jste během posledních 5 dní pobývali v Česku (a ne ve státu, který Slovinsko eviduje jako "červený"). Doporučujeme tedy mít u sebe např. účtenku z restaurace/obchodu/hotelu z Česka s potřebným termínem.

Ubytovací zařízení

Hotely, penziony a apartmány jsou otevřeny a mohou ubytovávat turisty. Je však nutné prokázat se negativním testem, certifikátem o prodělání nemoci či o ukončeném očkování (od poslední dávky musí uplynout 7 - 21 dní dle druhu vakcíny). Pozor, jedna dávka nestačí.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech vnitřních prostorech.

Restaurace

Restaurace, kavárny a cukrárny mají otevřené zahrádky s omezenou otevírací dobou od 7:00 do 22:00 hodin. Ty mohou hosté využívat bez omezení. Otevřeny jsou i vnitřní prostory restaurací, pro jejich využití je však nutné prokázat se negativním testem, certifikátem o prodělání nemoci či o ukončeném očkování (od poslední dávky musí uplynout 7 - 21 dní dle druhu vakcíny).

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně, fitness centra a další služby jsou otevřeny, ale pro jejich využití je nutné prokázat se negativním testem, certifikátem o prodělání nemoci či o ukončeném očkování (od poslední dávky musí uplynout 7 - 21 dní dle druhu vakcíny).

Autor článku:

Objevujte Česko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK