Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Cestování po střední Evropě: Kam můžete cestovat bez nutnosti karantény a za jakých podmínek?

Podmínky pro cestování a vstup do dalších států se každý týden mění. Přehledně jsme pro vás sepsali aktuální informace o tom, kam Češi mohou cestovat, za jakých podmínek i to, jak fungují třeba wellness a lázně a kde je nutné nosit roušku.
Cestování po střední Evropě: Kam můžete cestovat bez nutnosti karantény a za jakých podmínek?

Semafor zemí, do kterých lze bezpečně cestovat

Vláda schválila 5.11.2020 upravenou verzi tzv. semaforu, tedy seznamu evropských zemí, do kterých lze cestovat bez rizika či s mírným rizikem.

Jaké státy mají zelenou?

Aktuálně nemá žádný evropský stát na semaforu zelenou barvu, která značí, že při cestě tam ani zpět není nutné předložit negativní test na Covid-19.

Jaké státy mají oranžovou?

Oranžovou barvu aktuálně k 6.4.2021 mají Azorské ostrovy, Baleárské ostrovy, Island a Portugalsko.

Jaké státy mají červenou?

Červenou barvu mají všechny ostatní evropské státy. Ta se ještě dělí na klasickou červenou (vysoké riziko nákazy) a tmavě červenou (velmi vysoké riziko nákazy).


Pozor, pro vstup do uvedených států a překračování jejich hranic stále platí podmínky jednotlivých států (viz níže).


Podmínky pro návrat zpět do Česka

Od 5.4.2021 se upravily podmínky vstupu do České republiky, které platí pro Čechy cestující ze zahraničí. Pokud cestujete z "oranžové" či "červené" země autem, není potřeba absolvovat před zpáteční cestou test na koronavirus. Naopak, pokud cestujete MHD (autobus, vlak, letadlo, ...), anebo se vracíte jakoukoli dopravou z "tmavě červeného" státu, je nutné absolvovat PCR test (ne starší než 72 hodin) či antigenní test (ne starší než 24 hodin) ještě před odjezdem ze země zpět do Česka. Ve všech případech je také nutné vyplnit příjezdový formulář.


Praha

Česká republika

Překračování hranic

Češi v rámci území České republiky mohou od pátku (18.12.2020) cestovat do hotelů pouze v rámci služební cesty.

Nošení roušky

Nosit respirátor je povinné ve všech venkovních i vnitřních prostorech v celé České republice.

Restaurace

Restaurace a kavárny jsou od 18.12.2020 opět uzavřené, možný je pouze výdej jídla a nápojů přes výdejní okénko.

Wellness služby a lázně

Lázně, wellness centra, aquaparky, koupaliště a fitness centra jsou od 18.12.2020 uzavřeny.


Slovensko

Slovensko

Překračování hranic

Od 15.10.2020 není možné vycestovat na Slovensko za účelem turistiky. Povolené jsou cesty pouze na léčebné pobyty, které předepsal lékař. V tomto případě je možné na Slovensko cestovat, ale je nutné prokázat se negativním testem na koronavirus, který nebude starší více než 72 hodin a registrací na aplikaci eKaranténa či formulářem eHranice. Následně je nutné ABSOLVOVAT KARANTÉNU NA 14 DNÍ. Je možné se 8. den karantény objednat na PCR test, pokud bude výsledek negativní, můžete karanténu ukončit dříve.

Nošení roušky

Nošení respirátoru je aktuálně na Slovensku povinné ve všech interiérech.

Wellness služby a lázně

Wellness centra a fitness centra jsou aktuálně uzavřena. Výjimku mají léčebné lázně, do kterých vám na základě předpisu lékaře může být umožněn vstup.


Maďarsko

Maďarsko

Překračování hranic

Aktuálně je vyhlášený zákaz vstupu cizích občanů za účelem turismu na území Maďarska, který platí do odvolání.

Od 10.11.2020 budou všechny hotely v Maďarsku do odvolání zavřené (neplatí pro služební cesty).

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech veřejně přístupných interiérech (vnitřních částech budov).

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou uzavřena.


Rakousko

Rakousko

Překračování hranic

Češi mohou vstupovat na území Rakouska, ale je nutné prokázat se negativním testem na Covid-19, a to buď PCR testem (ne starším než 72 hodin), anebo antigenním testem (ne starším než 48 hodin). Následně je nutné nastoupit do 10 DENNÍ KARANTÉNY a nejdříve 5. den absolvovat další test s negativním výsledkem. V hotelech je možné pobývat pouze pokud jste cizinec vyslaný na pracovní cestu.

Nošení roušky

Nošení respirátorů tipu FFP2 je aktuálně v Rakousku povinné v hromadných dopravních prostředcích, supermarketech, obchodech, školách, ale také na úřadech a v provozovnách všech služeb. U vstupu do kadeřnických či kosmetických salonů je třeba se prokázat negativním testem.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou zavřena.


Německo

Německo

Překračování hranic

Při cestě do Německa je nutné předložit negativní PCR test na Covid-19 (ne starší než 48 hodin), případně s nechat otestovat po příjezdu, anebo nastoupit do karantény a informovat hygienický úřad. Nutné je mít u sebe vyplněný registrační formulář.

Osoby přijíždějící z vysoce rizikové oblasti (200 nových případů/den) musí nastoupit do 14 DENNÍ KARANTÉNY a z rizikových oblastí do 10 DENNÍ KARANTÉNY. Nejdříve 5. den je pak nutné podstoupit PCR test.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech veřejně přístupných interiérech (vnitřních částech budov) a hromadné dopravě.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou uzavřena.


Polsko

Polsko

Překračování hranic

Ubytovací zařízení jsou od 20.3. znovu uzavřena pro účely turismu. Při cestě do Polska je nutné vyplnit příjezdový formulář a prokázat se negativním PCR testem, který není starší než 72 hodin. Poté je potřeba nastoupit do karantény a nejdříve 5. den absolvovat další test.

Nošení roušky

Nošení roušek je povinné ve všech venkovních a společných vnitřních prostorách, kromě přírody, parků a pláží.

Wellness centra, lázně a další služby

Wellness, fitness a další centra jsou uzavřena. Výjimku mají pouze lázně, které mohou poskytovat léčebné a rehabilitační služby (nutno mít potvrzení od lékaře).


Chorvatsko

Chorvatsko

Překračování hranic

Češi mohou cestovat do Chorvatska s negativním PCR testem (nesmí být starší než 48 hodin), anebo antigenním testem (ne starší než 24 hodin). Negativní testy lze nahradit potvrzením o očkování na covid-19, přičemž od podání 2. dávky muselo uběhnout alespoň 14 dní. Negativní test není potřeba pro děti mladší 7 let.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech vnitřních a venkovních prostorech, kde není možné dodržet bezpečnou vzdálenost (2 m) od dalších osob.

Wellness služby a lázně

Wellness centrá, kúpele, fitness centrá a ďalšie služby sú uzavretá. Restaurace, kavárny a cukrárny mohou prodávat jídlo s sebou přes okénko a povolen je také provoz venkovních zahrádek.


Itálie

Itálie

Překračování hranic

Při cestě do Itálie je nutné předložit negativní test na Covid-19, případně s nechat otestovat po příjezdu, anebo nastoupit do karantény a informovat hygienický úřad.

Nošení roušky

Ve všech veřejných uzavřených prostorech a všude, kde nelze dodržet povinnou rozestupovat vzdálenost, je povinné nosit ochrannou roušku, proto během cest doporučujeme mít roušku stále při sobě pro případ, že ji bude potřeba použít.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou otevřena bez vládních omezení. Rozhodnutí o otevření wellness či lázní je však na poskytovateli, proto si předem ověřte, zda jsou lázně či wellness v hotelu i mimo něj tuto sezónu otevřeny.

Autor článku:

Objevujte Česko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK