Přírodní rezervace Prokopské údolí

Na okraji Prahy se v Přírodní rezervaci Prokopské údolí můžete vydat na procházku krásnou přírodou i historií. V centrální části údolí leží kaňon vzniklý erozemi, který místy dosahuje hloubky až 70 m. Naučná trasa začínající v městské části Praha-Butovice vás provede kolem strmých vápencových skal, opuštěných lomů a ukáže vám i jeskyně, které až do svého odhalení způsobeného vrty, ukrývaly pozůstatky prehistorických zvířat i lidí. Mezi nejnavštěvovanější místa Prokopského údolí patří skalní jezírko rozléhající se pod strmou vápencovou skálou. Přijde vám z fotek povědomé? Není se čemu divit – právě na tomto místě se natáčela slavná scéna z filmu Pelíšky zvaná „muž s koženou brašnou“. Za pozornost zde stojí také místo známé jako Mušlovna, což je vápencový lom, který v sobě ukrývá množství zkamenělin. Jejich zkoumání zasvětil celý svůj život inženýr francouzského původu Joachim Barrand, jehož jméno nese pražská část Barrandov. Dnes se v lomu dají stále objevit zajímavé zkameněliny, jejich odlamování je ale přísně zakázáno. Pokud ovšem nějakou zkamenělinu najdete volně ležet, můžete si ji nechat.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Praha

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet