Dolní Břežany

Dolní Břežany jsou malou obcí, ležící v těsné blízkosti Prahy. V posledních letech prošly významných rozvojem, za který se jim dostává obdivu z celé republiky. Vznikly zde nové moderní stavby a mnoho starších budov získalo díky rekonstrukci nový kabát. Pokud se rozhodnete Dolní Břežany navštívit překvapí vás zde především moderní architektura, jako je sportovní hala unikátního tvaru i fasády a vědecké centrum, do kterého se sjíždí akademické kapacity z celého světa.

Největším lákadlem je však stejnojmenný renesanční zámek z roku 1600, který byl nedávno zrekonstruován. Působivé stavení dnes slouží jako hotel. Kromě zámku vás zaujmou také pozůstatky keltského oppida Závist na kopci Hradiště, které bylo osídleno již v 6. století př.n.l. Další hradiště z raného středověku s názvem Hradišťátko se rozprostírá na kraji obce u Břežanského potoka. V centru města si prohlédnete kopii sousoší Kavalérie z 18. století a také několik kapliček a pomníků.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Praha

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Přírodní rezervace Šance
Keltské oppidum Závist
Průhonický zámek a park
Aquapalace Praha
Přírodní park Botič - Milíčov
Svět medúz

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet