Hora Speiereck

Rakouský region Lungau je díky třem lyžařským areálům známý především mezi milovníky zimních sportů. Na sjezdovky všech obtížností obsluhované moderními lanovkami a vleky zde lákají lyžařské areály Großeck-Speiereck, Katschberg-Aineck a Fanningberg. Oblast je ovšem oblíbená i v létě díky množství turistických tras, které křižují zdejší hory.

Mezi nejnavštěvovanější cíle patří vrch Speiereck ležící v nadmořské výšce 2 411 m n. m. K vrcholu turisty přiblíží kabinová lanovka Sonnenbahn - Speiereck, která začíná ve vesničce Sankt Martin. Trasa na úplný vrchol je pak volně přístupná a k jejímu zdolání není zapotřebí žádné speciální vybavení, nicméně pevná turistická obuv je nutností. Společnost vám během výletu budou dělat volně se pasoucí kravičky, které často potkáte i těsně pod vrcholem Speiereck. Turistická stezka vede po lučním svahu, až těsně pod vrcholem se charakter krajiny mění a tvoří ji především kameny. Samotný vrchol určitě neobejdete – přivítá vás na něm dřevěný kříž s názvem hory a nabízí nádherné panoramatické výhledy. Pokud vám turistika nestačila a nechcete se vracet stejnou trasou zpět, vyrazte po hřebeni na sousední vrch Grosseck (2 074 m n. m.), který je vzdálen 1,7 km.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Alpy, Korutany

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet