Trenčianské Teplice: Tipy na výlet a zajímavá místa

Trenčianské Teplice patří mezi nejstarší a nejoblíbenější lázně na Slovensku. Můžete zde navštívit jedinečné turecké lázně Hammam, které byly postaveny ve stylu pravých tureckých lázní již na konci 19. století. Kromě blahodárné přírodní sířené termální vody láká návštěvníky nádherná okolní příroda a příznivé klima. V malebném centru města se nachází rozlehlý lázeňský park s jezírkem, na který navazuje lesopark a následně i bujný les bohatý na lesní plody, houby i zvěř. Najdete zde také slavný Most slávy s pamětními deskami hvězd filmového plátna. Z Trenčianských Teplic je to jen 13 km do okouzlujícího historického města Trenčín, kde najdete starobylý hrad, Katův dům i nejkrásnější židovská synagoga na Slovensku.

Trenčianske Teplice Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Trenčianske Teplice jsou oblíbeným lázeňským městem nedaleko Trenčína. Kromě populárních termálních lázní, které ve městě najdete, si tu užijete i kulturní život bohatý na koncerty, divadelní představení a jiná lákadla. Město je také protkáno hustou sítí výborných restaurací, ve kterých okusíte nejen tradiční slovenské pokrmy.

Co navštívit v Trenčianských Teplicích?

  • Lázně Trenčianske Teplice
  • Turecké lázně Hammam a Sina
  • Vnější bazén Grand
  • Koupaliště a Wellness Zelená žaba
  • Lázeňský park
  • Jánošíkovu jeskyni
Více informací

Lázně Trenčianske Teplice Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Termální lázně Trenčianske Teplice najdete na úpatí Strážovských vrchů. Lázně patří k nejstarším a nejnavštěvovanějším lázním na Slovensku. Léčivá sirná termální voda je ideální k léčbě při problémech s pohybovým aparátem, voda příznivě působí při léčbě kožních a gynekologických problémů. Účinky léčivé vody na vás budou působit v 6 bazénech a procedurách. Čekají zde na vás také unikátní vanové koupele Hammam zařízené v orientálním duchu. Po celý rok je zde k dispozici také venkovní bazén Grand s termální vodou o teplotě 33 °C.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 28 tipů

Trenčianské Teplice: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

 Osobně ověřeno: Recenze pobytu s wellness v Hotelu Most Slávy ***

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s wellness v Hotelu Most Slávy ***

  • OSOBNĚ OVĚŘENO
  • 7. 12. 2023

Vydejte se na Slovensko s Anet, členkou našeho týmu Travelking. Konkrétně do Hotelu Most Slávy *** v Trenčianských Teplicích. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a jídlo? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet