Trenčianské Teplice: Tipy na výlet a zajímavá místa

Trenčianské Teplice patří mezi nejstarší a nejoblíbenější lázně na Slovensku. Můžete zde navštívit jedinečné turecké lázně Hammam, které byly postaveny ve stylu pravých tureckých lázní již na konci 19. století. Kromě blahodárné přírodní sířené termální vody láká návštěvníky krásná okolní příroda a příznivé klima. V malebném centru města se nachází rozlehlý lázeňský park s jezírkem, na který navazuje lesopark a následně i krásný les bohatý na lesní plody, houby i zvěř.

Trenčínský hrad Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Majestátní hrad se tyčí přímo nad slovenským městem Trenčín. Třetí největší goticko-renesanční hrad na Slovensku vznikl na místě staršího osídlení, které tu existovalo už od doby bronzové přes Kelty, Germány i Slovany. Ze staršího velkomoravského hradiště se v době vzniku Uherského státu stal královský hrad. Nejstarší kamenná stavba komplexu je **rotunda **pocházející pravděpodobně ještě** z období Velké Moravy**.
Více informací

Trenčianske Teplice Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Trenčianske Teplice jsou oblíbeným lázeňským městem nedaleko Trenčína. Kromě populárních termálních lázní, které ve městě najdete, si tu užijete i kulturní život bohatý na koncerty, divadelní představení a jiná lákadla. Město je také protkáno hustou sítí výborných restaurací, ve kterých okusíte nejen tradiční slovenské pokrmy.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 17 tipů

Trenčianské Teplice: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK