Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Kysucké Beskydy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Zwardon Ski Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Středisko Zwardon se nachází v západní části polských Beskyd, kde se díky zvláštnímu mikroklima mezi několika horskými průsmyky drží sněhová pokrývka téměř půl roku. Najdete tu dětský vlek, svah pro začátečníky, ale i pro pokročilé lyžaře. O profesionálním zázemí svědčí i fakt, že se tu pravidelně konají lyžařské závody a soutěže.

Více informací

Slovenský orloj ve Staré Bystrici Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Nejen Praha a Brno, svůj orloj má i Slovensko. Ve velkém městě byste ho ale hledali marně, vyjímá se v malé kusucké obci Stará Bystrica. Unikátní Slovenský orloj je řízený počítačem a jako jediný na světě ukazuje pravý sluneční čas. V každou celou hodinu se spustí pravidelné představení, při kterém se za zvuku zvonů ve věžičce promenáduje sedm apoštolů.

Zajímavá stavba dominuje malebnému náměstí malé obce v podhůří Kysuckých Beskyd. Nejpřesnější orloj na světě je součástí dřevěné sochy, jež má znázorňovat Madonu, Sedmibolestnou Pannu Marii, která je patronkou Slovenska. Do střešních výklenků architekti umístili bronzové plastiky významných slovenských osobností, jako je kníže Pribina nebo Andrej Hlinka. Samozřejmě nechybí ani astroláb, který krom přesného času ukazuje i polohu Měsíce, jeho fáze nebo Slunce v rámci znamení zvěrokruhu.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Kysucké Beskydy: Tipy na výlet

Chaty a chalupy v okolí

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s jeskynním bazénem v Hotelu Husárik **** na Slovensku

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s jeskynním bazénem v Hotelu Husárik **** na Slovensku

  • OSOBNĚ OVĚŘENO
  • 19. 6. 2023

Vydejte se spolu s Jozefem, členem našeho Travelking týmu, na Slovensko. Konkrétně do Hotelu Husárik **** v Kysuckých Beskydech. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.