Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Komárno: Tipy na výlet a zajímavá místa

Komárno patří k vůbec nejstarším slovenským městům. Nachází se na soutoku řek Váh a Dunaj, obklopené nejúrodnější krajinou na Slovensku. Bohatá historie města na vás dýchá na každém kroku. Najdete zde pevnost ze 16. století, která nebyla nikdy dobyta. Jedinečným zážitkem je návštěva Nádvoří Evropy, což je náměstí se stavbami reprezentujícími architekturu a charakteristiku jednotlivých evropských zemí. Milovníci wellness si přijdou na své díky termálnímu koupališti.

Komárom Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Městečko Komárom je s 20 000 obyvateli kulturním, turistickým i obchodním centrem na pravém břehu Dunaje. Sousedí se slovenským Komárnem a díky své výhodné poloze je oblíbené u českých i slovenských výletníků. Pokud se zajímáte o vojenskou historii, určitě se zajděte podívat na místní dochovaný pevnostní systém. Milovníkům historie taky doporučujeme návštěvu Muzea Györgya Klapky.

Více informací

Komárno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Komárno je město na jihu Slovenska, které se proslavilo početnými památkami, termálním koupalištěm i blízkostí s maďarského města Komárom. Od jeho maďarského protějšku ho dělí jenom řeka Dunaj. Do maďarského města Komárom se dostanete tedy jednoduše jen přejetím Alžbětinského mostu, který tato dvě města spojuje. Komárno je díky své poloze a klimatu ideálním místem na letní dovolenou, což dokazuje i velký počet rekreačních středisek ve městě i v jeho blízkém okolí. Při návštěvě nezapomeňte na známé Nádvoří Evropy a starou, nedobytnou Komárňanskou pevnost.

Kam se ještě v Komárně vydat?

  • do Galerie Limes
  • do Důstojnického pavilónu
  • do Podunajského muzea
  • do Římského Lapidária
  • a hlavně na termální koupaliště a do lázní Brigetio
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 12 tipů

Komárno: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty