Lyžování v Dolním Rakousku

Jen co začnou padat první vločky sněhu, stává se Dolní Rakousko rájem zimních sportů. Díky blízkosti k hranicím s Českem je tato oblast vhodná i pro kratší lyžovačky a víkendové pobyty. Různorodost svahů zaručuje, že děti se při lyžování nebudou bát a dospělí nudit. Ve 24 lyžařských střediscích se projedete po více než 200 km sjezdovek, které jsou obsluhovány téměř 100 lanovkami a vleky. Většina tratí se řadí do modré kategorie obtížnosti, jsou však doplněny i ostrými černými sjezdovkami a rozlehlými terény pro milovníky freeridu a extrémních sportů. Na Rakousko je zde i nadprůměrné množství upravovaných běžeckých tras – vede jich tudy více než 800 km.

Kam za lyžováním v Dolním Rakousku?

  • Ötscher disponuje areálem pro náročnější lyžaře i začátečníky a je skvěle dostupný z jižních Čech a Moravy.
  • Maiszinken nabízí na 4,5 km trati všechny úrovně obtížnosti a nad ostatními středisky vyniká velmi příznivou cenou skipasů.
  • Göstling-Hochkar se pyšní 19 km sjezdových, 32 km běžeckých a 10 km skatingových tratí a navíc trasami pro pěší turistiku na sněžnicích.
  • Annaberg nabízí krom 14 km sjezdovek možnost zpestření pobytu romantickou projížďkou na saních, běžkováním či túrou na sněžnicích.
  • Gemeindealpe Mitterbach potěší milovníky adrenalinu – najdete zde nejstrmější svah celé oblast, černou sjezdovku se 70% stoupáním.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Dolní Rakousko

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet