Lenti: Tipy na výlet a zajímavá místa

Do městečka Lenti v jihozápadním cípi Maďarska se vydejte za relaxací a dobitím nových sil. Obrovský areál lázní nabízí kryté i venkovní bazény s termální vodou i saunový svět. Místní specialitou je Energetický park sv. Jiřího, ve kterém byly vytyčeny energetické dráhy, které v kombinaci s léčivými účinky místní termální vody nastartují v lidském těle blahodárné procesy k dosažení optimální tělesné a duševní rovnováhy. Vedle lázeňského areálu se nachází železniční muzeum, které rozhodně stojí za návštěvu.

Úzkokolejka Lenti Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Z Lenti vyjíždí nejdelší (32 km) úzkokolejná dráha Maďarska. Užijte si krásnou projížďku lesy Zajda, trať je navíc napojena nejen na státní dráhy, ale také na spoustu turistických i cyklistických stezek, pro kterých se můžete vydat za čerstvým vzduchem. Zlatým hřebem je pak konečná stanice s muzeem lesnictví a železnic.

Více informací

Město Lenti Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Lázeňské město Lenti na západě Maďarska proslavilo zejména jeho termální koupaliště, kde se okoupete v léčivé vodě prospěšné pro celé pohybové ústrojí.

Kam zavítat v Lenti?

  • na termální koupaliště s 5 letními a 3 krytými bazény, tobogány a hlavně léčivou termální vodou
  • do Energetického parku sv. Jiřího v areálu koupaliště, který stojí přímo na křižovatce energetických čar procházející Evropou, díky nimž jsou účinky léčivé vody na vaše tělo ještě intenzivnější
  • na hrad Lenti
  • na jízdu po unikátní lesní železnici s délkou až 32 km, kterou si zamilují dospělí i děti
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 4 tipů

Lenti: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet