Hegykö: Tipy na výlet a zajímavá místa

Klidné lázeňské městečko Hegykö se nachází v těsné blízkosti břehu Neziderského jezera, které je součástí seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Vedle místních léčebných pramenů mají blahodárné účinky vyrovnané subalpinské klima a neuvěřitelně čistý vzduch. Nedaleko se nachází Národní park Fertö-Hanság, který je domovem mnoha chráněných či ohrožených druhů rostlin a živočichů. Hegykö je i dnes stranou masivního turistického rozmachu, a tak celoročně garantuje rodinný a klidný odpočinek v blízkosti nádherné přírody.

Národní park Fertö-Hanság Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Kolem **jezera Fertö** se rozkládá **velký národní park**, ve kterém naleznete to nejkrásnější z maďarské flóry i fauny. Krajina plná **chráněných rostlin a zvířat** potulujících se volně přírodou je ideální ke dni plnému aktivního relaxu. Můžete si vybrat některou z přírodních stezek nebo si najmout průvodce, aby vám nic zajímavého neuteklo.
Více informací

Termální lázně Sá-Ra Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Maďarské termální lázně Sá-Ra** nejsou mezi zahraničními turisty tolik známé. Nachází se v malém městečku **Hegykö** na západě Maďarska. Pokud tedy hledáte odpočinek, ve kterých bude minimum lidí a nebudete se muset mačkat se stovkami dalších hostů, vyrazte právě sem. Z celkového množství **7 bazénů** termálních lázní jsou **3 v provozu celoročně** a **zbylé 4 fungují pouze v sezóně**. - **Venkovní termální bazén I** (v provozu po celý rok) - **Venkovní termální bazén II** (v provozu v období 1. dubna – 31. října) - **Krytý termální bazén vnitřní** (v provozu po celý rok) - **Wellness vnitřní** (v provozu po celý rok) - **Venkovní dětský bazén** (v provozu v období 1. června – 31. srpna) - **Venkovní bazén na cvičení** (v provozu v období 1. června – 15. září) - **Venkovní plavecký bazén** (v provozu v období 1. června – 15. září) Místní léčivá termální voda o **teplotě až 55 °C** tryská z hloubky 1 434 m a obsahuje především **hořčík, jód a sodík**. Působí příznivě na **problémy pohybového aparátu** a ideální je také například při **rehabilitacích zlomenin či natažených vazů**. Lázně jsou otevřené každý den od 9:00 do 17:00 hodin. V případě, že budete chtít v lázních strávit celý den, vás potěší, že vstupné je zde za velmi příznivé ceny - **celodenní vstupenka pro dospělého vyjde na 2 000 HUF**, tedy cca 150 Kč)
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 3 tipů

Hegykö: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK