Egerszálok: Tipy na výlet a zajímavá místa

Egerszalók je malá vesnička v údolí potoka Laskó v nádherné horské přírodě mezi vrchovinami Mátra a Bukové hory. Místní termální voda je skutečným unikátem – při stékání ze strání vytvořila jedinečné terasovité útvary s jezírky. Na jejich úpatí byly v roce 2007 vybudován rozsáhlý areál léčebných lázní, které svým hostům nabízejí rozsáhlé služby na nejvyšší úrovni. Oblast je známá také vynikajícím místním vínem, které se zde pěstuje již od 13. století.

Lázně Egerszálok Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Termální lázně Egerszálok**, ležící jen **6 km od lázeňského města Eger**, se mohou pochlubit unikátním pramenem s vápníkově-hořčíkově-hydrogenuhličitanovou vodou vyvěrající z hloubky 410 metrů o teplotě 65–⁠69 °C. Místní raritou je **solný kopec s jezírky, který v minulosti zformoval termální pramen**. Na 1900 m² lázní najdete **17 bazénů**, saunový svět a různé atrakce. ###Na co se v lázních Egerszálok můžete těšit? - Sedavý bazén s léčivou vodou - Perličkovou koupel - Bazény s různými atrakcemi - Skluzavku - Bazény pro děti - Tureckou perličkovou lázeň - Saunový svět (finské sauny, ruská sauna, biosauna, infrasauna, parní sauna, aromatická kabina a ochlazovací bazény) - Aromatizované kabiny - Parní lázeň - Fitness - Salón krásy (kosmetika, kadeřnictví, manikúra, pedikúra) - Restauraci se samoobsluhou, kavárnu a wellness bar V lázeňském oddělení se využívá zdejší léčivá voda, která příznivě působí při **kloubních a revmatických bolestech, nemocech páteře, kostních zraněních, deformacích pohybového ústrojí a některých gynekologických nemocí**. Celodenní vstup do lázní pro dospělého stojí **4 500 HUF (cca 400 Kč)**.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 1 tipů

Egerszálok: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK