Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Eger: Tipy na výlet a zajímavá místa

Termální prameny v lázeňském městě Eger mají blahodárné účinky na mnoho zdravotních potíží od bolestí pohybového ústrojí po problémy nervové soustavy. Při procházce městem na vás na každém kroku dýchá kus historie. Můžete zde navštívit starověký hrad, baziliku s největšími varhany v Maďarsku, arcibiskupský palác, hvězdárnu Spekula i minaret z 18. století. V legendární ulici Lajos Kossuth vás uchvátí barokní paláce s balkónky s kovaným zábradlím, malý a velký proboštský palác, foglarianum a františkánský kostel. V okolí Egeru rostou hrozny, ze kterých se vyrábí věhlasné víno Býčí krev, na které zde narazíte opravdu všude.

Lázně Eger Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Termální lázně Eger**, založené už v roce 1932, patří mezi **nejhezčí městská koupaliště v Maďarsku**. Nacházejí se **přímo v centru Egeru**, na hranici historického jádra města. V krásném, udržovaném areálu lázní plném stromů a zeleně o rozloze 5 hektarů se rozprostírá **13 různých bazénů**. Zde mohou hosté využívat benefitů **jedinečné radonové léčivé vody a sírové termální vody** po celý rok. ###K dispozici je 13 bazénů: - **Oblázkový léčebný bazén s radonovou léčivou vodou** (kavicsos), který je napájen vlastním zdrojem. Část dna bazénu je oblázková, odtud ten název, takže příjemně chladná radonová léčivá voda zde může tryskat nepřetržitě. - Sezónní **termální bazén se sirnou vodou o teplotě 37 °C**, částečně zakrytý s několika zážitkovými prvky jako masážní fontány a sprchy - **Dětský léčebný bazén**, který je napájen pramenem turecké lázně, je ideální pro odpočinek a zotavení. - **Léčebný bazén pro dospělé** - Stálý, mělký **termální bazén se sirnou vodou o teplotě 37 °C** - **Polokrytý zážitkový bazén** - **Dětský zážitkový bazén** se skluzavkami a hradem - **Plavecký bazén** s 50metrovými plaveckými dráhami - Pool Slides - **Bazén pro batolata** (brouzdaliště) - **Lázeňský dům I. (kénes termálvíz)** - **Lázeňský dům II. (kénes termálvíz)** - **Odpočinkový bazén** s radonovou léčivou vodou Termální voda v lázních Eger je vhodná k léčbě **kloubních onemocnění a revmatu, nemocí páteře, kloubů, svalů a šlach, určitých druhů gynekologických potíží** a mnoha dalších onemocnění.
Více informací

Město Eger Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Eger** je nejen známým lázeňským městem, ale také místo s mnohými **historickými památkami a možnostmi kulturního vyžití**. Vylezte na chvíli z bazénu a poznejte všechny jeho krásy, které skutečně stojí za to vidět. ##Co vás v Egeru čeká? - **starobylý hrad** s bohatou historií a úchvatným výhledem na město - **turecký Minaret** tyčící se do výšky 40 m - zdolat jeho úzké točité schodiště je opravdový zážitek! - neoklasicistická **Bazilika**, která je druhým největším chrámem v Maďarsku - **muzeum Beatles** či **astronomické muzeum** Mezi poznáváním města s bohatou historií a užíváním si odpočinku v termální vodě se na chvíli zastavte v jedné z mnohých **restaurací či drobných kavárniček**. Ochutnejte **pikantní maďarské speciality, typickou silnou kávu** a hlavně **místní víno**. Eger je prostě ideální lokalita pro pohodovou dovolenou.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 5 tipů

Eger: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Kam na 1. máje aneb Nejromantičtější místa ve střední Evropě

Kam na 1. máje aneb Nejromantičtější místa ve střední Evropě

 • TIPY TÝMU TRAVELKING, TO NEJLEPŠÍ
 • 15. 4. 2019

První máj je lásky čas, tak vyrazte na pobyt ve dvou do nejkrásnějších měst střední Evropy. K romantickému pobytu patří historický zámek, termální lázně a krásná příroda. Poradíme vám, kde to všechno najdete.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK