Kvarner: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ostrov KrkNejoblíbenější výlet v lokalitě

Ostrov Krk patří k největším ostrovům Chorvatska. Destinace je oblíbená pro svou dostupnost – ostrov je s pevninou spojen mostem a také pro nádherné a dlouhé pláže. Ty jsou někde oblázkové a v některých místech písečné. Pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody jsou ideální pro rodiny s malými dětmi. Některé se nacházejí přímo v letoviscích, jiné můžete navštívit autem při výletech po ostrově a užít si tak klidné koupání v blízkosti úchvatné přírody.

Tradičním cílem turistů na ostrově Krk je letovisko Baška v jižním zálivu ostrova. Zdejší krásná písčito-oblázková pláž o délce 1,8 km byla oceněná i Modrou vlajkou. Kromě skvělého koupání a možností nejrůznějších vodních sportů je Baška také skvělým místem pro výlety. Na ostrově ostatně vede 300 km značených turistických a cyklistických tras. Najdete zde i majestátní hory, ze kterých je fantastický výhled na pevninu a blízký ostrov Rab.

Na jihozápadním pobřeží ostrova se nacházejí historické město a přístav Krk. Během jeho návštěvy nejvíc upoutají mohutné městské hradby, po jejichž části se můžete projít a pokochat se výhledy na město. Hlavní historickou památkou města je mariánská katedrála, která připomíná na dávnou historii celého ostrova.

Více informací

NovaljaNejoblíbenější výlet v lokalitě

Letovisko Novalja na severozápadě ostrova Pag proslavila především světoznámá pláž Zrće a její plážové bary, kde se celé léto konají proslulé taneční party a festivaly. Kromě zábavy a nočního života je ovšem Novalja ideální destinací také pro rodiny s dětmi. V jejím okolí je totiž spousta písečných i oblázkových pláží s pozvolným vstupem do vody.

Centrem města je krásná nová promenáda, kterou lemují četné restaurace a kavárny, kde můžete ochutnat chorvatské rybí speciality a výborně upravené plody moře. Z přístavu v Novalje vyplouvají plavidla na nejrůznější výletní plavby, a tak pokud toužíte zažít výlet na moře, vydejte se právě sem.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem7 tipů

Kvarner: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet