Kvarner: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ostrov Krk Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Ostrov Krk patří k největším ostrovům Chorvatska. Destinace je oblíbená pro svou dostupnost – ostrov je s pevninou spojen mostem a také pro nádherné a dlouhé pláže. Ty jsou někde oblázkové a v některých místech písečné. Pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody jsou ideální pro rodiny s malými dětmi. Některé se nacházejí přímo v letoviscích, jiné můžete navštívit autem při výletech po ostrově a užít si tak klidné koupání v blízkosti úchvatné přírody.

Tradičním cílem turistů na ostrově Krk je letovisko Baška v jižním zálivu ostrova. Zdejší krásná písčito-oblázková pláž o délce 1,8 km byla oceněná i Modrou vlajkou. Kromě skvělého koupání a možností nejrůznějších vodních sportů je Baška také skvělým místem pro výlety. Na ostrově ostatně vede 300 km značených turistických a cyklistických tras. Najdete zde i majestátní hory, ze kterých je fantastický výhled na pevninu a blízký ostrov Rab.

Na jihozápadním pobřeží ostrova se nacházejí historické město a přístav Krk. Během jeho návštěvy nejvíc upoutají mohutné městské hradby, po jejichž části se můžete projít a pokochat se výhledy na město. Hlavní historickou památkou města je mariánská katedrála, která připomíná na dávnou historii celého ostrova.

Více informací

Národní park Severní Velebit Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Národní park Severní Velebit je nejmladším ze sedmi národních parků v Chorvatsku. Národním parkem byl vyhlášen na konci roku 1999. Jeho území zahrnuje nejcennější část pohoří Velebit, která vyniká jedinečnou krajinou i bohatou faunou a flórou. Hory zde tvoří přirozenou hranici mezi středomořským a kontinentálním klimatem a podle řady návštěvníků i místních obyvatel je tato část Velebitu vůbec nejkrásnějším pohořím v Chorvatsku.

Mezi nejatraktivnější části národního parku patří krasové skály Hajdučki kukovi a Rožanski kukovi tyčící se v samém srdci chráněného území. Jedinečnou skalnatou krajinu tvoří množství vrcholků různorodých bizarních tvarů a vysokých až 200 metrů. Uprostřed Hajduckých skal se v nadmořské výšce 1 475 metrů nachází vchod do jeskyně Lukina jama, jejíž dno se rozprostírá na úrovni pouhých 83 m n. m. Jeskyně tedy dosahuje celkové hloubky 1 392 m a je tak osmou nejhlubší jeskyní na světě.

Hlavní aktivitou pro návštěvníky je pěší turistika. Najdete zde více než 30 značených stezek, které vedou většinou na vrcholy pohoří, ze kterých je nádherný výhled na Jaderské moře. Po celém parku jsou umístěny informační tabule s mapami stezek, informacemi o nich i o tom, jak dlouho která stezka zabere. Skrze Rožanské skály vede Premužićova stezka, která je považována za nejkrásnější pěší stezku v Chorvatsku. Kromě toho, že poskytuje dechberoucí výhledy na Kvarnerský záliv, je její další výhodou to, že je vhodná i pro návštěvníky se skromnější fyzickou kondicí. Stezka umožňuje bezpečný pohyb i po okraji obrovských skal a příkrých propastí.

Vstupné:

  • 45 HRK/ dospělí
  • 35 HRK/ studenti, senioři
  • 30 HRK/ děti od 7 do 18 let
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Kvarner: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK