Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Kvarner: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ostrov Krk Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Ostrov Krk patří k největším ostrovům Chorvatska. Destinace je oblíbená pro svou dostupnost – ostrov je s pevninou spojen mostem a také pro nádherné a dlouhé pláže. Ty jsou někde oblázkové a v některých místech písečné. Pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody jsou ideální pro rodiny s malými dětmi. Některé se nacházejí přímo v letoviscích, jiné můžete navštívit autem při výletech po ostrově a užít si tak klidné koupání v blízkosti úchvatné přírody.

Tradičním cílem turistů na ostrově Krk je letovisko Baška v jižním zálivu ostrova. Zdejší krásná písčito-oblázková pláž o délce 1,8 km byla oceněná i Modrou vlajkou. Kromě skvělého koupání a možností nejrůznějších vodních sportů je Baška také skvělým místem pro výlety. Na ostrově ostatně vede 300 km značených turistických a cyklistických tras. Najdete zde i majestátní hory, ze kterých je fantastický výhled na pevninu a blízký ostrov Rab.

Na jihozápadním pobřeží ostrova se nacházejí historické město a přístav Krk. Během jeho návštěvy nejvíc upoutají mohutné městské hradby, po jejichž části se můžete projít a pokochat se výhledy na město. Hlavní historickou památkou města je mariánská katedrála, která připomíná na dávnou historii celého ostrova.

Více informací

Pláž Zrće Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pláž Zrće je beze sporu nejznámějším místem na chorvatském ostrově Pag. Jedná se o známou party destinaci a centrum zábavy pro mladé z celé Evropy i mimoevropských zemí. I proto bývá označována jako „chorvatská Ibiza“, jen výrazně levnější.

Samotná pláž Zrće patří mezi nejhezčí, největší a rozhodně nejupravenější na ostrově Pag a možná v celém Chorvatsku. Je pokrytá hladkými oblázky, vstup do vody je mírný a moře křišťálově čisté. Pláž leží v přírodním prostředí a klidné zátoce poměrně daleko od nejbližších obcí, což umožňuje dlouhé party až do ranních hodin. Ačkoliv je pláž krásná a svým umístěním se zdá být vhodná i pro rodiny s dětmi, pamatujte, že hudba z klubů a diskoték tu hraje ve dne i v noci. Pro klidný odpočinek tedy pláž Zrće vhodná rozhodně není.

Vstup na samotnou pláž je zdarma, stejně jako služby typu převlékáren, sprch a toalet.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 13 tipů

Kvarner: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty