Že jste ještě neviděli jezero Dobczyce? Tak to je nejvyšší čas se sem vydat. Ubytujte se v Hotelu Dobczyce *** klidně s celou rodinou a těšte se nejen na výlety podél jezera či do blízkého Krakova, ale také na polopenzi, kávu se zákuskem (pro děti zmrzlina), koupání v bazénu a bohaté možnosti sportovního vyžití.

O ubytování

Hotel Dobczyce *** se nachází uprostřed zeleně nedaleko břehů jezera Dobczyce, na které je z hotelu krásný panoramatický výhled. V okolí je spousta možností na výlety pěšky i na kole. Stačí přejít most přes řeku Rabu a dostanete se do malebného historického městečka Dobczyce. Zde najdete gotický hrad (2,5 km), kostel sv. Jana Křtitele se zvonicí (3 km) a také zajímavý skanzen s ukázkami tradiční dřevěné architektury (3 km). Za vidění rozhodně stojí nedaleká perla ukrytá v podzemí – solný důl Wieliczka (12 km), který mapuje těžbu soli od středověku až do současnosti a je památkou UNESCO. Na dosah budete mít i další položku ze Seznamu památek UNESCO. Nádherné historické centrum města Krakov s hradem Wavel, úchvatným Hlavním rynkem a židovskou čtvrtí Kaziměř je od hotelu vzdáleno pouze 30 km. V období Vánoc si v Krakově užijete jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v celé Evropě. Pokud se zajímáte o historii, může pro vás být zajímavá návštěva 100 km vzdáleného koncentračního tábora Osvětim.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou, anebo ve tří či čtyřlůžkovém studiu. K vybavení patří WiFi připojení, televize a fén.

Na čem si pochutnáte?

V moderní hotelové restauraci si každé ráno pobytu pochutnáte na snídani ve formě bufetu. Těšte se také na servírovaný oběd, anebo dřívější večeři. Pokud vás přes den či navečer přepadne hlad či chuť na něco dobrého, je možné objednávat pokrmy ze stálého jídelního lístku.

Kde budete relaxovat?

Během letní sezóny je v provozu velký venkovní bazén, u kterého si užijete dostatek zábavy i odpočinku.

Cestujete s dětmi?

Pro malé hosty je připraven dětský koutek plný hraček.

Něco navíc

Součástí hotelu je zázemí pro venkovní grilování a také pro sportování. Najdete zde kurty na tenis a venkovní hřiště na fotbal, basketbal a volejbal.

Hotel Dobczyce ***

Jałowcowa 30 , Dobczyce
Polsko

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 20 Zł/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Venkovní bazén
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od jezera
0,6 km
Zastávka
2 km

Tipy na výlet

Hrad Dobczyce Tip na výlet

Gotický hrad Dobczyce postavil u stejnojmenného jezera Kazimierz Wielki ve 14. století. V 16. století byl však přestavěn a v dalším století, během švédského tažení, poškozen. V počátcích 18. století byl během severní války úplně zdevastovaný. Dnes je zde umístěno v restaurovaných místnostech regionální muzeum. Zachovaly se cihlové zdi přízemí, věže a kaple, dnes v jeho středu stojí kostel z 19. století a z původního města se dochovaly pouze zbytky opevnění – torzo brány a úseky hradeb s částečně dochovaným cimbuřím a dvěma hranolovými baštami.

Otevírací doba:

  • 1.4. - 31.10. v úterý až pátek od 10:00 do 16:00 hodin, soboty a neděle od 10:00 do 18:00 hodin

Vstupné:

  • 4 zł/dospělí a 2 zł/děti, studenti a senioři
Jezero Dobczyce
Aquapark Krakov
ZOO Krakov