Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Příspěvek na dovolenou pro zaměstnance

Na Travelkingu si můžete vybrat pobyt, který vám částečně či zcela uhradí zaměstnavatel díky příspěvku na dovolenou. Zaměstnavatel takto může ročně přispět na rekreaci pracovníka a jeho rodiny až do výše 20 000 Kč. Příjemný bonus pro zaměstnance, ale také pro zaměstnavatele, protože tento příspěvek je osvobozen od daně z příjmů a také se nezapočítává do odvodů na sociální a zdravotní pojištění zaměstnance.

Co je příspěvek na dovolenou?

Zaměstnavatel může každý rok přispět na rekreaci pracovníka a jeho rodiny až do výše 20 000 Kč. Podmínkou však je, že příspěvek bude poskytnut formou nepeněžního plnění. Nemůže tedy zaměstnanci vyplatit peníze v hotovosti či na účet, ale pouze formou poukázky na dovolenou, anebo úhradou pobytu přes doklad k úhradě pobytu, kdy platba jde přímo na účet prodejce pobytů nikoli na účet zaměstnance. Případně je možné, aby si zaměstnanec pobyt uhradil sám a zaměstnavatel mu následně proplatí tuto částku, stále je však zapotřebí, aby proplacení proběhlo proti dokladu o uhrazeném pobytu, pouze tehdy totiž může být pro zaměstnavatele tato částka osvobozena od daně z příjmů.

Tento bonus může obdržet nejen zaměstnanec pracující na hlavní pracovní poměr (HPP), ale také na částečný pracovní úvazek (VPP) či dohodu o pracovní činnosti (DPČ). Uplatnit jej může také jednatel firmy a jeho zaměstnaná rodina.

Maximální výše je 20 000 Kč, minimální výše stanovena není. Zaměstnavatel může přispět jakoukoliv částkou, klidně i několika menšími částkami na různé pobyty během roku. Záleží především na podmínkách, které si zaměstnavatel se svými zaměstnanci ve firmě nastavil.

Jako zaměstnanec si u nás na Travelkingu můžete vybrat pobyt podle svých představ, my vám na něj vystavíme informace o platbě, které předáte svému zaměstnavateli. Jakmile proběhne úhrada, zašleme vám kupón k pobytu. Spolu s poukazem obdržíte ještě potvrzení o zaplacení, které opět dáte zaměstnavateli.

Jak to funguje?

Vyberte pobyt nebo dárkový poukaz.

Ve druhém kroku objednávky vyberte dole možnost "Nakupuji na firmu a chci vystavit doklad".

Doklad k proplacení předáte zaměstnavateli.

Užijte si dovolenou.

Benefity a papírové poukazy či šeky

Pro nákup pobytu na Travelkingu můžete k úhradě využít i další formy poukazů od zaměstnavatele jako jsou benefity od firem Pluxee (Flexi pass, Holiday pass a další), Benefity, Benefity Plus, Edenred či Gallery Beta (UP - například Unišek). Možné je využít také papírové poukazy a šeky od těchto společností.

Vyberte si pobyt třeba hned

Inspirujte se těmi nejoblíbenějšími osobně ověřenými pobyty.