Příspěvek na dovolenou pro zaměstnance

Na Travelkingu si můžete vybrat pobyt, který vám částečně či zcela uhradí zaměstnavatel díky příspěvku na dovolenou. Zaměstnavatel takto může ročně přispět na rekreaci pracovníka a jeho rodiny až do výše 20 000 Kč. Příjemný bonus pro zaměstnance, ale také pro zaměstnavatele, protože tento příspěvek je osvobozen od daně z příjmů a také se nezapočítává do odvodů na sociální a zdravotní pojištění zaměstnance.

Co je příspěvek na dovolenou?

Zaměstnavatel může každý rok přispět na rekreaci pracovníka a jeho rodiny až do výše 20 000 Kč. Podmínkou však je, že příspěvek bude poskytnut formou nepeněžního plnění. Nemůže tedy zaměstnanci vyplatit peníze v hotovosti či na účet, ale pouze formou poukázky na dovolenou, anebo úhradou pobytu přes doklad k úhradě pobytu, kdy platba jde přímo na účet prodejce pobytů nikoli na účet zaměstnance. Případně je možné, aby si zaměstnanec pobyt uhradil sám a zaměstnavatel mu následně proplatí tuto částku, stále je však zapotřebí, aby proplacení proběhlo proti dokladu o uhrazeném pobytu, pouze tehdy totiž může být pro zaměstnavatele tato částka osvobozena od daně z příjmů.

Tento bonus může obdržet nejen zaměstnanec pracující na hlavní pracovní poměr (HPP), ale také na částečný pracovní úvazek (VPP) či dohodu o pracovní činnosti (DPČ). Uplatnit jej může také jednatel firmy a jeho zaměstnaná rodina.

Maximální výše je 20 000 Kč, minimální výše stanovena není. Zaměstnavatel může přispět jakoukoliv částkou, klidně i několika menšími částkami na různé pobyty během roku. Záleží především na podmínkách, které si zaměstnavatel se svými zaměstnanci ve firmě nastavil.

Jako zaměstnanec si u nás na Travelkingu můžete vybrat pobyt podle svých představ, my vám na něj vystavíme informace o platbě, které předáte svému zaměstnavateli. Jakmile proběhne úhrada, zašleme vám kupón k pobytu. Spolu s poukazem obdržíte ještě potvrzení o zaplacení, které opět dáte zaměstnavateli.

Jak to funguje?

Vyberte pobyt nebo dárkový poukaz.

Ve druhém kroku objednávky vyberte dole možnost "Nakupuji na firmu a chci vystavit doklad".

Doklad k proplacení předáte zaměstnavateli.

Užijte si dovolenou.

Benefity a papírové poukazy či šeky

Pro nákup pobytu na Travelkingu můžete k úhradě využít i další formy poukazů od zaměstnavatele jako jsou benefity od firem Sodexo (Flexi pass, Holiday pass a další), Benefity, Benefity Plus, Edenred či Gallery Beta (UP - například Unišek). Možné je využít také papírové poukazy a šeky od těchto společností.

Vyberte si pobyt třeba hned

Inspirujte se těmi nejoblíbenějšími osobně ověřenými pobyty.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet