Hotel Lafayette *** najdete v Olomouci. Během pár minut dojdete do krásných Smetanových sadů i Galerie Šantovka s obchody a kinem. Jen 800 m to pak budete mít přímo do centra města se všemi památkami. Těšte se na pokoje vybavené masivním nábytkem i snídaně formou bufetu. Určitě využijete i 20% slevu na místní Region Card, díky které získáte řadu výhod na atrakce, památky i MHD.

O ubytování

Hotel Lafayette se nachází v klidné a zelené vilové čtvrti jen 10 minut chůze od centra Olomouce. V nově zrekonstruované secesní budově zde najdete moderní ubytování, odkud to budete mít na nejkrásnější místa „perly Hané“ doslova pár kroků.

Srdcem města je Horní náměstí (1,2 km), kterému dominuje sloup Nejsvětější Trojice zapsaný do seznamu UNESCO a goticko-renesanční radnice s orlojem. Další zajímavou památkou je Olomoucký hrad (2,2 km), jehož součástí je architektonicky velmi cenný románský biskupský palác s bohatou ornamentální výzdobou připomínající plastickou krajku. V historickém centru najdete také unikátní soubor sedmi barokních kašen.

Za výlet rozhodně stojí bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku ležící asi 10 km od hotelu. Nedaleko tohoto poutního místa láká k návštěvě olomoucká zoologická zahrada s rozsáhlou expozicí mořských akvárií či společným výběhem vlků a medvědů. V areálu zoo je také vyhlídková věž, odkud je vidět celá Olomouc a značná část Moravy.

Skvělými cíli celodenního výletu jsou například hrad Bouzov (34 km), Helfštýn (33 km) a Sovinec (34 km), případně nádherný Moravský kras s propastí Macochou (59 km).

Milovníci dobrého jídla by měli ochutnat pivo z některého ze znamenitých olomouckých pivovarů, jako je například pivovar Moritz, Svatováclavský pivovar či Svatokopecké pivo. Za gastronomickými zážitky vyrazte do nedalekých Loštic, kde se nachází nejen výrobna, ale také muzeum slavných olomouckých tvarůžků. Tento výlet si můžete zpříjemnit ochutnávkou dobrot v Tvarůžkové cukrárně (33 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete v elegantním dvoulůžkovém pokoji typu Standard s vlastní koupelnou. Kromě pohodlné postele a nábytku z masivu se o váš komfort na pokoji postará klimatizace, WiFi připojení, televize, minibar, telefon a fén.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno si vychutnáte bohatou snídani ve formě bufetu.

Něco navíc

Hotel nese jméno po francouzském generálovi, markýzovi de La Fayettovi. Tento osvícenský šlechtic a přesvědčený demokrat byl mezi lety 1794 a 1797 v Olomouci internován jako zajatec prusko-rakouské koalice v dobách napoleonských válek.

Ke jménu této významné osobnosti odkazují i pokoje, které jsou pojmenovány podle blízkých generála La Fayetta. Najdete zde tak například pokoj Adriena, Anastázie, Antoinetta, Virginie, Mahler, Laudon, Luisa a další.

Hotel Lafayette ***

Hotel Lafayette ***

Alšova 178/8 , Olomouc
Česká republika

Provozuje společnost:
Hotel LAFAYETTE, s.r.o. IČ: 64613267


+420 585 436 600

hotel@lafayette.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
500 Kč/pobyt
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Konferenční místnost
Přednáškový sál
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,1 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
3,3 km
Sjezdovka
16,3 km
Běžkování
14 km

Tipy na výlet

Olomouc

Olomouc Tip na výlet

Olomouc je nejen živým studentským městem, ve kterém není nouze o skvělé kavárny, bary a restaurace. Naleznete zde nespočet památek a zajímavých míst, jako jsou kláštery a chrámy, vyhlídky, muzea i rozlehlé parky. Dominantou města je barokní sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, zapsaný od roku 2001 mezi památky UNESCO.

Co patří ke skvostům Olomouce?

  • Radnice s orlojem
  • Soubor šesti olomouckých barokních kašen
  • Olomoucký hrad
  • Z muzeí navštivte Arcidiecézní muzeum, Muzeum umění Olomouc nebo Vlastivědné muzeum. Nedaleko Olomouce, v Lošticích, se nachází Muzeum Olomouckých tvarůžků.

Nevynechejte ani místní zoologickou zahradu na Svatém Kopečku, kde na vás čeká mimo jiné také průchod výběhem opic, obří akvárium nebo rozhledna. Na Svatém Kopečku, který se nachází asi 5 km od Olomouce, leží také nádherná Bazilika Panny Marie, která je vyhledávaným poutním místem.

Více informací
Olomoucké parky a skleníky
Olomoucké parky a skleníky
Hrad Sovinec
Hrad Sovinec
Zoo Olomouc
Zoo Olomouc