Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Jak prožít květnové svátky v klidu? Vyrazte do zahraničí

Těšíte se na volno o květnových svátcích? Užijte si je tentokrát na pohodu bez davů, příplatků a hledání otevřených obchodů. Dejte na naše tipy, vyrazte do zahraničí a pusťte starosti z hlavy.
Jak prožít květnové svátky v klidu? Vyrazte do zahraničí

Kde svátky nemají

Vychází letošní květnové svátky na všední den? Využijte příležitosti, dopřejte si prodloužený víkend a vyrazte relaxovat na pobyt. Klíčem ke klidné sváteční dovolené je vyrazit tam, kde svátky nemají a davy nešílí. Zatímco v Česku slavíme 1. května Svátek práce (a neoficiálně také svátek zamilovaných) a 8. května Den vítězství, v jiných zemích mají obyčejný pracovní den. Den vítězství totiž neslaví:

 • Polsko
 • Maďarsko
 • Rakousko
 • Německo

Než začnete plánovat dovolenou, pamatujte ale na svátky těchto zemí, které naopak neslavíme u nás. V Rakousku a Německu mají totiž 10. května státní svátek Nanebevzetí Ježíše Krista.

Kde a kdy se ještě slaví jinak? Podívejte na náš článek zde.


Pobyt

Jak vyzrát na sváteční pobyty a výlety

Pobyt přes státní svátky je vždy lepší rezervovat s předstihem, o tyto termíny je totiž zájem a kapacity v hotelech se rychle plní. Často se setkáte se svátečními příplatky, které můžou činit několik stovek korun za pobyt či noc. Některé hotely ubytování během státních svátků neposkytují vůbec. Nic z toho vás však 8. května nepotká v Polsku, Maďarsku, Rakousku a Německu.

Pobyt přes svátek či prodloužený víkend bývá tradičně spojen s výlety v přírodě, návštěvou památek, ZOO, aquaparků apod. Ve volné dny tato místa přitahují více návštěvníků než obvykle a brzy je po dovolenkové idylce. Situaci můžete vyřešit dvojím způsobem. Buď strávíte volno v pohodlí domova, ale připravíte se o nové zážitky, nebo si naplánujete dovolenou bez svátečních davů.

Kam vyrazit klidně i ve svátek

 • Polsko - Solný důl Wieliczka: Památka UNESCO nedaleko Krakova má otevřeno 1.5. i 8.5. od 7:30 do 19:30 hodin. Z Prahy se sem dostanete za 5 hodin jízdy, z Brna to trvá jen asi 3,5 hodiny.

 • Maďarsko – lázně Rába Quelle v Györu: Léčivou vodu z termálního pramene si užijete i během svátků jen 2 hodiny jízdy z ČR (a jen 15 minut od slovenských hranic). Navštívit můžete i místní ZOO.

 • Rakousko – údolí Wachau: Údolí mezi Kremží a Melkem zapsané na seznamu UNESCO si užijete pěšky i na kole. Najdete tu vinné sklípky i zříceniny nádherných hradů Aggstein a Dürnstein či klášter Götteweig.

 • Německo – barokní zámek Moritzburg: Zámek, kde se natáčela Popelka, leží jen hodinu od hranic z ČR a otevřeno má denně kromě pondělí od 10:00 do 17:00 hodin. V okolí můžete navštívit také Drážďany či Míšeň, rodiště míšeňského porcelánu.

Pobyt

Ačkoliv jednodenní výlet může být pěkný, vaše tělo a mysl se skutečně regeneruje až po několika dnech odpočinku. Využijte sváteční dny k vytvoření prodlouženého víkendu a vyrazte na pobyt, kam se vám jen zachce.

Autor článku:

Objevujte Maďarsko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK