Zámek Jánský Vrch

Naplánujte si výlet za historií na zámek Jánský Vrch, který se vypíná na strmém kopci nad městem Javorník a společně s krajinářským parkem tak tvoří dominantu okolí. Historie tohoto zámeckého sídla sahá až do 13. století, kdy na kopci vyrostl první hrad. K přestavbě hradu na barokní zámek došlo v 18. století. Na prohlídce zámku můžete nahlédnout do původních interiérů s uměleckými artefakty a galeriemi obrazů z dob renesance a nakouknete i na zámeckou půdu. Zaujme vás také největší česká sbírka dýmek a kuřáckých potřeb, která čítá 1 200 exponátů z 18. až 20. století.

Těšit se můžete také na spoustu kulturních akcí, které se konají na zámku a jeho nádvoří po celý rok. V létě tu můžete navštívit letní kino, v zimním období si zase užijete noční prohlídky ve vánoční atmosféře. Dětem se také bude líbit na prohlídce Pohádkový park, kde na ně čeká dvanáct zastavení s tématikou příběhů z dětských světů.

Otevírací doba zámku Jánský Vrch:

  • pondělí: zavřeno
  • úterý až neděle od 9:00 do 15:00
  • otevírací doba se u jednotlivých prohlídek může lišit

Vstupné na základní okruh:

  • dospělí: 170 Kč
  • senioři, studenti, ZTP: 140 Kč
  • děti do 18 let: 70 Kč

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Severní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet