Umag

Umag je starobylé přístavní městečko na severozápadním pobřeží Istrie. Přímo v letovisku se nachází přímořské lázeňské středisko. Starobylé jádro Umagu leží na poloostrůvku mezi dvěma mělkými zálivy. Severnější záliv funguje jako přístav s jachtařskou marinou. Nová část města se rozkládá na přilehlé pevnině. Při procházce historickým jádrem můžete obdivovat benátské domy, dochovalé části hradeb a pevností a několik barokních a renesančních kostelů.

Koupání je v Umagu možné na rozmanitých plážích. Pro koupání a vodní radovánky se nabízí mnoho písčitých a oblázkových pláží doplněných o betonová mola, přírodní kamenité pláže s travnatými plochami a štěrkové pláže. Moře je čisté a blankytně modré. Vstup do moře je pozvolný, tudíž je vhodný i pro malé děti, neplavce a osoby se sníženou pohyblivostí.

Se svými rozmanitými možnostmi sportování je Umag skvělou volbou pro milovníky aktivní dovolené. Jedná se o vyhlášenou tenisovou lokalitu, a tak zde najdete mnoho tenisových kurtů pro rekreační i profesionální využití. V oblasti Juricanija se nachází jezdecké středisko, a tak okolní přírodu můžete poznávat při projížďkách na koni. V rámci hipoterapie zde nabízejí také relaxační jízdy doplněné o cvičení a protahování celého těla. Pestrá je samozřejmě také nabídka vodních sportů jako jsou surfing, windsurfing, jízda na kajacích, šlapadlech a další. Vyzkoušet si můžete i jízdu na gumovém banánu, nebo se věnovat potápění, podmořskému rybolovu nebo vodnímu lyžování. Městem i jeho okolím vedou upravené značené cyklotrasy určené zejména pro horská kola.

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet