Pramen Prelát, Rudolf a Ferdinand

Prameny Prelát, Rudolf a Ferdinand se nachází v Mariánských Lázních a jsou od sebe vzdáleny cca 600 metrů. Během 20 minut tak stihnete příjemnou procházkou projít všechny tři zmíněné prameny.

  • Prelátův pramen má vysoký obsah železa a je slabě mineralizovaný. Leží v Pottově údolí a jeho minerální vody jsou nejníže položenými prameny Mariánských Lázní.

  • Rudolfův pramen vyvěral v lukách v Úšovicích původně známý pramen Luční. Pojmenován byl dobově podle korunního prince a čekatele na trůn Rudolfa (1858–1889). Díky tomuto prameni jsou Mariánské Lázně vhodné k léčení chorob vývodních cest močových. Voda z pramene Rudolf se užívá k pitné léčbě. Rudolfův pramen koupíte i nalahvovaný v lékárnách.

  • Ferdinandův pramen je zemitá železnatá kyselka s menším obsahem minerálních látek a vysokým obsahem vápníku. Je prvním pramenem, který na sebe upoutal pozornost v tehdy neosídlené, pusté končině pohraničních lesů.

Otevírací doba:

Prameny jsou v období květen–říjen volně přístupné bez vstupného, v zimní sezoně (říjen–duben) jsou nepřístupné.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Mariánské Lázně, Západní Čechy,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet