Lázně v Budapešti

Že je Maďarsko na ozdravné termální prameny bohaté, to už se ví. A za slavnými lázeňskými městy nezaostává ani maďarská metropole Budapešť. Vydejte se sem za poznáváním výjimečných krás jednoho z nejkrásnějších míst Evropy (a možná i světa) a nezapomeňte si s sebou vzít i plavky. Rozhodně je v Budapešti budete potřebovat.

Které lázně v Budapešti se vyplatí navštívit?

  • Termální lázně Széchenyi patří k největším lázeňským komplexům v Evropě. Okouzlí vás nejen množstvím bazénů s termální vodou a kvalitou služeb, ale i nádherným prostředím s neobarokní budovou lázní.
  • Lázně Gellért se pyšní nádherným secesním interiérem, kde se budete nořit do bazénů s termální vodou v obklopení dekorativních sloupů.
  • Lázně Király - v “královských lázních” si dopřejte odpočinek v typických interiérech v tureckém stylu, kde si užijete tradiční lázeňské procedury a oddych, jak se patří.
  • Lázně Rudas v Budapešti stojí už od 16. století, kdy bylo území pod nadvládou Turků. Je to vidět i na lázeňské architektuře, jejichž centrem je osmistranný bazén obklopený sloupy. Lázně jsou výjimečné i tím, že je do nich vstup povolený pro ženy v jiné dny než pro muže, některé dny je ale vstup společný.

Nevynechte ani návštěvu Lázní Császár, Lázní Lukács či Lázní Rácz, ve všech si dokonale odpočinete.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Budapešť

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet