Jižní Slovensko: Tipy na výlet a zajímavá místa

Jižní Slovensko je doslova vodním rájem. Protéká zde řada řek včetně Dunaje, Váhu, Nitry a Hronu. Především se ale v této oblasti nachází mnoho termálních koupališť a aquaparků, které lákají hosty z celého světa: Velký Meder, Podhájska, Komárno, Nové Zámky či Sluneční jezera Seneč. O bohaté historii jižního Slovenska vypovídají například Nitranský hrad či na pevnost Nové Zámky.

Termální koupaliště PodhájskáNejoblíbenější výlet v lokalitě

Areál lázní se rozprostírá na 12 ha. Najdete zde několik bazénů s termální vodou – sedací, ochlazovací i dětský bazén. Dále také tobogány, sportovní hřiště a spoustu atrakcí. Voda v lázních se často srovnává s vodou z Mrtvého moře. Unikátní složení vody pozitivně působí na kožní onemocnění, choroby dýchacích cest, bolesti kloubů a zad a pobyt zde pomohl tisícům návštěvníkům.V tomto areálu najdete také Wellness centrum Aquamarín s 9 bazény a množstvím vodních atrakcí (vířivky, trysky, fontánky, venkovní i vnitřní bazény a bohaté wellness).

Více informací

Římské lázně v PodhájskéNejoblíbenější výlet v lokalitě

Léčivou vodu slovenského "Mrtvého moře" si ještě lépe vychutnáte ve stylových Římských lázních. I zde najdete termální vodu (33–38 °C) a ideální místa na relaxaci jako velký sedací bazén, vířivku a sauny. Nechybí Kleopatřina koupel, koupele ve vanách a masáže. Dopřejte odpočinek celému tělu – zdejší voda je prospěšná pro dýchací cesty, pohybový aparát i kůži.

Otevírací doba:

  • PO–NE: 10:00–21:30 hodin

Vstupné:

  • Bazén:
    • Dospělí: 12 €/osoba/celodenní vstup
    • Děti: 7 €/osoba/celodenní vstup
  • Další služby (sauny, masáže, vířivka aj.) za příplatek
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem51 tipů

Jižní Slovensko: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet