Tauplitz: Tipy na výlet a zajímavá místa

Tauplitz vás na první pohled okouzlí nádhernou alpskou flórou, půvabnými horskými pastvinami a pověstnými křišťálově čistými jezery. V zimě si můžete užít jedinečné lyžování na více než 40 km upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Příznivci freestylingu si užijí panenské svahy v okolí Schneiderkogelu, Loserfensteru a Augstsee. Jedinečný turistický zážitek přináší chodník k šesti jezerům. Místní atmosféru si po celý rok užijete i díky výrazně nižší turistické návštěvnosti než v jiných regionech Rakouska. Po náročných sportovních výkonech k odpočinku vybízí termální lázně Bad Mitterndorf.

Lyžování v Tauplitz Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Areál Tauplitzalm najdete převážně na slunné terase nad úrovní lesů a tak si můžete být jisti, že budete mít dostatek prostoru na vaše carvingové oblouky i na ježdění freeride, tedy mimo sjezdovku ve volném prostoru a v hlubokém sněhu. V propojeném areálu, který se nachází nad horskými jezery, vás čeká více než 40 km sjezdovek, skibus zdarma i perfektně upravené tratě. Běžkaři na náhorní plošině zase ocení místní běžkařskou stezku Freiberg.

Více informací

Tauplitz Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Region Tauplitz sahá až do nadmořské výšky před 2 000 m n. m. a rozhodně má co nabídnout v podobě krásné horské přírody a dokonalého klidu. Oblíbené cyklotrasy vedou od zámku Trautenfels v Ennstal přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödense. Dostat se po nich můžete až k Hallstattskému jezeru. Po turistických trasách můžete zase poznávat místní ledovcová jezera, louky a nádherné výhledy například z vrcholů Tranweng, Almkogel a dalších.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 4 tipů

Tauplitz: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

Aktivní dovolená pro cyklisty aneb poznejte krásy Rakouska na kole

Aktivní dovolená pro cyklisty aneb poznejte krásy Rakouska na kole

  • RAKOUSKO
  • 25. 6. 2020

Pro milovníky cyklistiky je Rakousko země zaslíbená. Vyberte si z tisíců kilometrů cyklostezek či lesních cest pro horská kola. Půjčte si elektrokolo a ujedete více. Obdivujte panenskou přírodu, mohutné horské vrcholy i malebné horské vesničky.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet