Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Polanica Zdrój: Tipy na výlet a zajímavá místa

Polské lázně Polanica Zdrój se nachází na úpatí Bystřických a Stolových hor v blízkosti hranic s Českem. Centrem městečka je velký lázeňský park rozprostírající se hned vedle budov lázní. Vyhledávanými atrakcemi v parku jsou svítící fontána či socha ledního medvěda. Středem lázeňského dění je Wielka Pieniawa z roku 1906. Po obou stranách řeky Bystrzyca vede oblíbená polanická promenáda lemovaná řadou stylových kavárniček a restaurací. Krásy okolní krajiny můžete objevovat po mnoha značených turistických trasách, které vedou například do malebného Pekelského údolí, vilové čtvrti s lázeňskou architekturou či ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie z roku 1910, jehož věž se tyčí nad lázeňskou promenádou.

Polanica-Zdrój Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Lázeňské město láká k procházkám po klidném parku plném záhonů s květinami a krásnými fontánkami a k zastavením v romantických altáncích. Místní lázeňská architektura je inspirovaná německými domy a v parku nechybí ani obří šachy. Shodou okolností se právě zde od roku 1963 každoročně koná špičkový šachový turnaj. Ve městě vyvěrají léčebné prameny, kolem kterých byla vybudována léčebná střediska zaměřující se na srdeční, žaludeční a pohybová onemocnění.

Co nevynechat při návštěvě této oblasti?

 • Duszniky Zdrój - Muzeum papíru
 • Národní park Stolové hory
 • Historické centrum Kladska
 • Děti i dospělí si mohou užít jízdu na bobové dráze v centru Góralka.

Okolí města Polanica-Zdrój můžete dobře prozkoumat díky značeným turistickým trasám a cyklostezkám.

Více informací

Lyžování v okolí Polanica Zdrój Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Městečko Polanica Zdrój není jen perlou dolnoslezských lázní, ale také perfektním místem pro aktivní zimní dovolenou. Nachází se v blízkosti česko-polských hranic a na úpatí Bystřických a Stolových hor. V této oblasti se lyžuje především na přírodním sněhu. Střediska jsou spíše menší a nabízí příjemné lyžování bez davů a front. Díky modernizaci v uplynulých letech jsou zdejší areály dobře vybavené a vy můžete sport prokládat ničím nerušeným relaxem v lázních či objevováním místních kulinářských specialit.

Kam za lyžováním v okolí Polanica Zdrój?

 • Skiareál Zieleniec se rozprostírá na severních svazích a díky tomu zaručuje přírodní sníh kolem 150 dní v roce. Na 10 upravených a osvětlených svazích obsluhovaných 3 lanovkami a 25 vleky si zimní radovánky užijí začátečníci, pokročilí i rodiny s dětmi.
 • Skiresort Czarna Góra nabízí 9,3 km sjezdovek obsluhovaných 9 lanovkami a vleky. Široké upravené tratě jsou ideální pro lyžaře i snowboardisty všech úrovní.
 • Skiareál Jodła disponuje jedním vlekem a sjezdovkou o délce 0,6 km pro klidné a bezpečné sportování.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Polanica Zdrój: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu u českých hranic v Hotelu Spa Medical Dwór Elizy *** s neomezeným wellness

Osobně ověřeno: Recenze pobytu u českých hranic v Hotelu Spa Medical Dwór Elizy *** s neomezeným wellness

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 28. 5. 2023

Vydejte se spolu se Zuzkou, členkou našeho Travelking týmu, do Polska. Konkrétně do Hotelu Spa Medical Dwór Elizy *** u českých hranic. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze svátečního pobytu v Hotelu Polanica Resort & SPA *** v Polanica-Zdrój

Osobně ověřeno: Recenze svátečního pobytu v Hotelu Polanica Resort & SPA *** v Polanica-Zdrój

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 24. 12. 2022

Vydejte se spolu s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, do Polanica-Zdrój. Konkrétně do Hotelu Polanica Resort & SPA ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness, procedury a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.