Visegrád: Tipy na výlet a zajímavá místa

Malé starobylé město Visegrád s více než tisíciletou historií se nachází v malebném regionu kolem řeky Dunaj. Dominantou je hrad Visegrád (Vyšehrad), který vypadá téměř, jako by se tyčil až do oblak a nabízí naprosto úchvatný výhled na okolní krajinu. Dnes zde můžete navštívit výstavu středověkých mučících a popravčích nástrojů, expozici o lovu a sokolnictví či o tradičních místních řemeslech. Za příznivého počasí se po výletě na hrad můžete zchladit při koupání na pláži přímo pod pevností. Na nedalekém vrchu Nagyvillám najdete lyžařský areál a bobovou dráhu.

Dunajské ohbí Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Dunajské ohbí, maďarsky Dunakanyar, je úsek Dunaje mezi Ostřihomí a Budapeští. Tato oblast je známá svou úchvatnou přírodou a historickým významem. Dunaj protéká mezi Börzsöny a Visegrádskými vrchy. Dunajské ohbí je významným turistickým cílem Maďarska a je spolu s osadami podél Dunaje, středověkým královským centrem Visegrádu a hradem Esztergom zařazen na kandidátní Seznam světového dědictví UNESCO. V okolí si nenechte ujít Ostřihomskou baziliku, Visegrádskou citadelu a ostrov Szentendre a Skanzenfalut.

Více informací

Město Visegrád Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Maďarské starobylé město Visegrád vás uchvátí historickou architekturou a majestátním hradem, který sahá až k nebi na strmé skále tyčící se na pravém břehu Dunaje, který městem protéká. Jde o významné místo, kudy kráčela historie hned několikrát. Dříve byl Visegrád hlavním městem říše a venkovskou rezidencí uherských panovníků, do dějin vstoupil také rokem 1335, kdy tu Jan Lucemburský spolu s dalšími králi podepsal významné protihabsburské spojenectví. V roce 1991 zde byla stvrzena spolupráce Česka, Slovenska, Maďarska a Polska, kterou známe dnes pod názvem Visegradská skupina.

Hrad Visegrád (Vyšehrad) je rozhodně největším lákadlem a důvodem, proč do města míří davy turistů. V létě to za hradbami ožívá nejrůznějšími kulturními akcemi, které si nemůžete nechat ujít. Spoustu zábavy si však užijete i v centru města a jeho okolí. Prohlédnout si tu můžete Královský palác Matyáše Korvína, stejně jako jemu věnované muzeum. Příjemnou procházku slibuje také křížová cesta vedoucí ke kapličce na kopci, kde se před vámi otevřou krásné výhledy na Dunaj, Visegrád a přírodu v okolí. Za městem na vás čeká Národní park Duna-Ipoly, kde objevíte proslulou trasu roklinou Rám-szakadék.

Více informací

Visegrád: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet