Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Český Krumlov: Tipy na výlet a zajímavá místa

Český Krumlov vás doslova uchvátí jedinečnou magickou atmosférou. Nad romantickým městem se vypíná impozantní zámek a hrad, které jsou spolu s historickým centrem součástí světového kulturního dědictví UNESCO. To ale zdaleka není vše. Při toulání středověkými uličkami můžete obdivovat nádherné měšťanské domy s malebnými štíty. Najdete zde nespočet kaváren, středověkých krčem, galerií i muzeí. Dalšími zajímavostmi jsou medvědi v hradním příkopě z dob Rožmberků, lapidárium, Plášťový most a překrásná zámecká zahrada s unikátním přírodním divadlem s otáčivým hledištěm. Důlním vláček vás sveze do hloubky 70 m, kde si prohlédnete místní technickou raritu – grafitový důl.

Český Krumlov (UNESCO) Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás. Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají **historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití.** Celá oblast, která je nazývána **"Branou Šumavy"** je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO. **Co nevynechat při návštěvě Českého Krumlova?** - Státní hrad a zámek Český Krumlov - Zámeckou zahradu s otáčivým hledištěm - Zámeckou věž - Navštivte také **Muzeum voskových figurín, 3D muzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostel sv. Víta nebo místní pivovar**. Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.
Více informací

Zámek Český Krumlov (UNESCO) Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Dominantou města je **Státní hrad a zámek Český Krumlov**, který je po Pražském hradě druhý nejrozsáhlejší zámecký areál u nás. Celý areál hradu a zámku je průchozí a samotná procházka jednotlivými nádvořími je nevšedním romantickým zážitkem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října a vybrat si můžete ze dvou prohlídkových okruhů - Renesanční a barokní apartmány a Zámecké barokní divadlo. Samotné barokní divadlo je jednou z nejlépe dochovaných divadelních scén z 18. století v Evropě. Nejvyšším přístupným místem je vyhlídkový ochoz zámecké věže ve výši 35 metrů, odkud budete mít překrásný výhled na město i okolní přírodu. V areálu zámku můžete potkat taky medvědy. S jejich chovem začali již páni z Rožmberka před 400 lety.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 5 tipů

Český Krumlov: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK