Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

CESTOVÁNÍ S COVID PASEM

Co je to covid pas?

Covid pas je potvrzení o tom, že splňujete stanovené podmínky pro vycestování. Aktuálně se hovoří především o tzv. evropském covid pasu, který se bude vydávat v rámci zemí Evropské Unie a opravňovat jeho majitele k cestám napříč státy Evropskou Unií. „Je to šance jak posílit možnost volného pohybu po Evropě, aby lidé mohli v létě jet na dovolenou,” řekl ke covid pasům europoslanec Jiří Pospíšil.

Nenechte se zmást názvem “pas”, ve skutečnosti se jedná o digitální certifikát s QR kódem, který získáte v elektronické verzi (do mobilu či počítače), případně si jej můžete vytisknout na papír. Kromě kódu bude covid certifikát obsahovat jméno, datum narození a to, zda byl člověk na Covid-19 očkován, prodělal ho či se prokázal negativním PCR/antigenním testem.

Jak covid pas získat?

Abyste covid pas získali, je nutné splnit jednu z podmínek - nechat se očkovat na Covid-19 vakcínou schválenou od EU (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson), prodělat Covid-19 maximálně před 3 měsíci či dříve, anebo mít negativní PCR test.

Ještě není zcela jasné, kdo bude covid pasy vydávat. Aktuálně se hovoří o tom, že nemocnice, lékaři a zdravotnická centra. Budou jej muset vydat každému, kdo některou z výše uvedených podmínek splní.

Jaká bude cena covid pasu?

O ceně zatím nejsou bližší informace, ale hovoří se o tom, že samotné vystavení covid certifikátu bude bezplatné. Tedy v případě, kdy člověk absolvoval očkování či Covid-19 prodělal, nemělo by ho vystavení covid pasu stát žádné finance navíc. Otazné je to v případě, kdy se člověk bude muset prokázat negativním PCR testem, který aktuálně stojí od 1 590 Kč výš (pokud kromě testu chcete i lékařské potvrzení o výsledku). Europoslanec Pospíšil uvedl: „Je v kompetenci členských států, aby PCR testy byly bezplatné, nebo se snížila jejich cena. Protože testy pro čtyřčlennou rodinu na cestě do Chorvatska výrazně prodraží dovolenou.”

Jak by měl covid pas fungovat?

Covid pas by měl být certifikátem opravňujícím k cestování do států Evropské Unie. Při splnění stanovených podmínek vám bude covid pas vystaven. Jeho součástí je QR kód, který obsahuje všechny potřebné údaje. Právě tento QR kód bude kontrolován na hranicích, letištích či přímo v letovisku. Po naskenování QR kódu se ověří pravost vašeho certifikátu, zda je platný či neplatný.

K čemu mi vlastně covid pas je?

Covid pas opravňuje jeho držitele ke vstupu do států v rámci EU bez nutnosti absolvovat několikadenní karanténu a další testy. Také by měl opravňovat ke vstupům do restaurací, na kulturní akce, apod. V závislosti na dané zemi a jejím podmínkám (co budou mít otevřeno).

Kdy by měl začít covid pas fungovat?

Evropská komise uvedla, že by covid pasy měly být připraveny k uvedení do provozu ještě před letní turistickou sezonou, tedy koncem května, nejpozději v průběhu června.

Které země budou covid pas akceptovat?

Jelikož se jedná o společný projekt EU, covid pas by měly akceptovat všechny členské státy Evropské Unie.

Aktuální informace

Aktuálně bude covid pas posuzovat Evropská rada, která k němu může vznést připomínky. Následně je bude muset schválit parlament, poté jednotlivé státy zapracovat do svých národních řádů.

Chcete se novinky o cestování dozvědět jako první?

Plníme sen o dostupné a pohodové dovolené pro každého.

Vybíráme ty nejvýhodnější pobyty v Evropě,
nasloucháme potřebám a přáním každého z vás
a chceme vám zprostředkovat radost, kterou cestování přináší.

Objevte kouzlo cestování

Jsme specialisté na pobyty ve střední a jižní Evropě

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK