Penzion Rendezvous

Penzion Rendezvous

Střelecká 155, Valtice
Česká republika

Provozuje společnost:
Antonín Neuman IČ: 16642694


+420 777 060 404

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Vířivka
Restaurace
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdálenost od jezera
3,6 km
Zastávka
0,5 km

O ubytování

Penzion Rendezvous se nachází na jižní Moravě ve Valticích, jen 400 metrů od populárního zámku Valtice a areálu s krásnými zahradami. V budově bývalého františkánského kláštera na vás dýchne historie a užijete si zde krásný romantický pobyt ve dvou i dovolenou s rodinou. Naprosto dokonalá dovolená ovšem čeká především vinaře, kultura vína je totiž bude provázet na každém kroku.

Z programu rozhodně nesmíte vynechat návštěvu zámku Valtice, který vás okouzlí barokní výzdobou. V současnosti je jednou z památek UNESCO a v jeho sklepení sídlí Salon vín České republiky se stálou degustační expozicí. Z historických vinařských sklepů stojí za návštěvu především Zámecký (1 km) a Křížový sklep (450 m), nebo si rovnou projděte labyrint Valtického podzemí.

Mezi další lákadla Lednicko-valtického areálu patří samozřejmě romantický, novogotický zámek Lednice (8,3 km) obklopený nádherným parkem. Ten je s rozlohou okolo 200 hektarů dokonce jedním z největších v Evropě a najdete v něm celou řadu zajímavostí – palmový skleník, benátskou kašnu, minaret, římský akvadukt, čínský pavilon a umělou zříceninu Janův hrad.

K příjemnému výletu zve i město Mikulov, vzdálené cca 13 km. Vede sem mimo jiné hned několik cyklostezek. A co v Mikulově uvidíte? Barokní zámek s expozicí Regionálního muzea, Dietrichsteinskou hrobku, Svatý kopeček s poutní kaplí sv. Šebestiána, zvonicí a Božím hrobem nebo kostel svatého Václava. V pravé vinařské tradici se ve městě často pořádají nejrůznější slavnosti, večery s cimbálkou a jiné kulturní akce, nudit se zde rozhodně nebudete.

Kde budete spát?

Čeká vás ubytování v komfortním dvoulůžkovém pokoji nebo apartmánu s WiFi připojením a vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem nebo vanou a WC. Na recepci je možné zapůjčit fén.

Pokoj Standard měří 12 m² a je vybavený manželskou postelí, televizí, úložnými prostory a křeslem k posezení. Pokoj je určený pro 2 osoby, v případě potřeby je ale možné přidat navíc přistýlku ve formě jednolůžkové postele. V koupelně najdete sprchový kout.

Apartmán je prostornější (24 m²) a ubytuje až 4 osoby, je tak vhodný například pro rodiny s dětmi. Pokoj disponuje televizí, úložnými prostory, rozkládací pohovkou, sprchovým koutem a velkou, podsvícenou vanou s perličkovou masáží.

Na čem si pochutnáte?

Těšte se na bohaté snídaně formou bufetu s pestrým výběrem sýrů, uzenin, mléčných produktů, slaného i sladkého pečiva, ovoce a zeleniny a studených i teplých pokrmů. Penzion se pyšní i vlastní vinárnou a sklípkem, kde vás čeká degustace a raut. Nabídka je opravdu široká, pan majitel se vyzná a má k dispozici 35 druhů vín včetně kabinetních, pozdních sběrů nebo ledového vína. V létě přijde vhod zahrada s posezením pod pergolou a venkovní gril, na kterém vám pan majitel připraví vybrané speciality – steaky, ryby z Pohořelického rybářství, pečené koleno aj.

Něco navíc

Nejenže tu ochutnáte nejrůznější odrůdy, jako je například Tramín, Aurelius či Chorvat, také se dozvíte něco o historii vinařství a technologické stránce výroby vína. Výletníkům zase přijde vhod úschovna kol.