Tajchy v okolí Banskej Štiavnice

Tajchy vybudované v Štiavnických vrších patří mezi evropské technické unikáty. Jedná se o soustavu umělých jezer vybudovaných pro potřeby místních dolů. Voda zachycená v 60 jezerech se postupně odváděla do dolů a hutí, kde poháněla různé důlní stroje a zařízení. Dnes se z celkového počtu tajchů zachovalo už jen 24 a nyní neslouží k původnímu účelu. Místní obyvatelé i turisti je využívají k rekreaci. U mnohých tajchů jsou vybudovány pláže, proto si sem přijďte zaplavat, zarybařit nebo se projet na půjčené loďce. V zimě zase tajchy lákají k bruslení.

Které tajchy navštívit?

  • Velký vodárenský tajch s tyrkysovou vodou a tajch Klinger jsou dostupné i pěšky z centra Banské Štiavnice do hodiny chůze. Oba tajchy jsou ideální ke koupání.
  • Počúvadlianske jazero – Počúvadlo je největší místní jezero s rozlohou až 11,73 ha. Díky svému mírnému vstupu do vody je jezero ideální i pro rodiny s dětmi.
  • Evičkino jezero najdete v části Štiavnické Bane. Návštěvníci ho milují pro příjemnou vodu, slunečnou pláž a letní bufet s chutným občerstvením.
  • Veľký Vindšachtský tajch – Vindšachta je obklopený štěrkovými a travnatými břehy. Vstup do jezera je pozvolný a plynulý, ideální i pro rodiny s dětmi. Jezero mají v oblibě také příznivci vodních sportů.

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet