Košice

Čeká vás dovolená na východním Slovensku? Pak rozhodně zavítejte do místní metropole. Košice mají dlouhou historii sahající až do 13. století, a tak tu najdete několik významných památek. Historické jádro města tvoří největší městskou památkovou rezervaci na Slovensku. Velká část pamětihodností a významných architektonických klenotů se soutředí v centru na Hlavní ulici. Tato 1 200 metrů dlouhá třída je páteří celé metropole. V jejím středu najdete ostrůvek s kaplí sv. Michala, dále katedrálu sv. Alžběty, Státní divadlo a Mariánský sloup.

Krom impozantních památek vám Košice nabídnou také mnoho dalšího vyžití. Rozjímejte nad šálkem dobré kávy v místních útulných kavárnách, ochutnejte tradiční slovenskou kuchyni a regionální pivo nebo obdivujte umění ve Východoslovenské galerii.

Rodiny s dětmi potěší košická zoo, která je největší v celém Slovensku. Poté co prozkoumáte druhohory v DinoParku, jenž je součástí zahrady, vydejte se na vesmírnou expedici do Planetáriu ve Slovenském technickém muzeu.

Co ještě v Košicích a okolí navštívit?

  • honosný Jakabov palác
  • Urbanova věž
  • Miklušova věznice
  • zpívající fontána a zvonkohra
  • Slovenský ráj
  • zřícenina Košického hradu

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet