Jezero Lünersee

Lünersee, kdysi jedno z největších přírodních horských jezer ve východních Alpách, leží v nadmořské výšce 1 970 m. Nachází se na konci údolí Brandnertal, ale patří do obce Vandans v Montafonu. Na délku má v nejvzdálenějších bodech až 2 km, na šířku 1,2 km. Sahá do hloubky 139 m a často je využíváno i rybáři. S takto velkými rozměry je nejrozlehlejším přírodně vytvořeným jezerem v celém Rakousku. Oblíbeným cílem turistů se stalo právem, jezero nádherně lemují hory a spolu s panenskou přírodou v okolí je to naprosto kouzelné místo. Navíc je Lünersee výchozím bodem pro četné túry, včetně vrcholů hory Schesaplana v Rätikonu.

  • K tomuto průzračnému jezeru s vyhlášenou vyhlídkovou restaurací Douglas Hütte vás může dovézt i historická lanovka Lünerseebahn, k níž se dostanete po cca 15 km cestě směrem na jih od Bludenz na Brand. Díky tomu zvládnou túru za tímto nádherným výhledem i rodiny s dětmi.
  • Pokud se od Lünersee vydáte na již zmiňovanou královnu Rätikonu Schesaplanu (2 965 m), naskytne se vám opravdu dechberoucí panoramatický výhled po okolí z jedné strany na Rakousko, z druhé na Švýcarsko; například právě na Lünersee, ledovec Brandner Gletscher nebo Bodamské jezero.
  • Voda z jezera se používá k výrobě proudu v elektrárně Lünerseewerk. Uměle vybudovanou štolou je jezero Lünersee napájeno také vodou z ledovce Brandner Gletscher.

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet