Hvězda Büku

Maďarsky Bükki Csillagda je oblíbené astronomické a přírodovědné návštěvnické centrum Správy Národního parku Bukové hory. Jak již celý název napovídá, toto všestranné centrum se nachází přímo uprostřed krásné přírody Bukových hor a nabízí pestré možnosti zábavy nejen pro děti, ale i pro celé rodiny. V rámci výstav a interaktivních atrakcí si můžete například vyzkoušet dalekohled vhodný k pozorování Slunce, objevit další části sluneční soustavy v Planetáriu nebo si osahat modely meteoritů. A nechybí ani kopule planetária, kde se pravidelně promítají různé světelné show, naučné filmy a zobrazení nebeských těles a jejich seskupení. Pokud vám zde vyhládne, můžete svůj hlad utišit v AstroBisztró s občerstvením. A pak se vraťte za dalšími zážitky virtuální reality! Nevadí, když zde zůstanete až do večera, kdy vás čeká spousta zábavy. Přírodovědné centrum každý týden pořádá Noční hvězdářskou pouť s doprovodným programem, na kterou doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji online. Ani krásná příroda národního parku nezůstává neprozkoumaná – v okolí Hvězdárny se koná Prohlídka planet, díky které se vaše ratolesti dozvědí o vesmíru vše, co jim uvnitř hvězdárny uniklo. Než se však vydáte na procházku, zastavte se v AstroShopu, kde si můžete zakoupit suvenýry a řemeslné výrobky s ochrannou známkou Produkt národního parku Bukové hory. Díky tomuto jedinečnému dárku na svou dovolenou v Maďarsku nezapomenete.

Zobrazit mapu

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet