Velká Fatra: Tipy na výlet a zajímavá místa

Park Snow Donovaly Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Skvěle upravované středisko Park Snow Donovaly v západních Nízkých Tatrách se těší výborné pověsti kvůli skvělým podmínkám a kvalitnímu zázemí. V areálu převažují modré sjezdovky, a tak si tu skvěle zalyžují především začátečníci a rodiny s děmi. Celkem 19 sjezdovek však zahrnuje i červené a černé sjezdy. Tratě obsluhuje 14 vleků a 2 moderní lanovky, které na vrchol dovezou až 14 tisíc lyžařů za hodinu. Dlouhého čekání ve frontách se tak obávat nemusíte!

V Donovalech se lyžuje denně od 8:30 do 16:00 hodin, poté začíná večerní lyžování, které trvá až do 20:00. Samozřejmostí jsou restaurace s občerstvením na posilněnou, 4 běžecké tratě i rozsáhlý funpark pro děti. Pokud preferujete zážitkovou jízdu plnou překážek, vytáhněte snowboard a zamiřte do Riders Parku.

Více informací

Lyžařské středisko Malinô Brdo Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Nad městem Ružomberok v pohoří Velká Fatra se vyjímá skiareál Malinô Brdo neboli Malinné, který se řadí mezi nejoblíbenější lyžařská střediska na Slovensku. Není divu. Malinô Brdo je rájem pro zimní sporty nehledě na to, jste-li začátečník nebo zkušený lyžař. Projet se zde můžete po rozmanitých sjezdových tratích s délkou od 130 m až po 1 200 m. Že si troufnete na víc? Pak vyzkoušejte 3 900 metrů dlouho trasu, která se line od Maliny po Hrabov. Na svah vás pohodlně vyveze kabinková lanová dráha, sedačková lanovka či jeden z dalších osmi lyžařských vleků.

V areálu budete mít k dispozici vše, co potřebujete k dokonalému dni na sjezdovce. Nachází se tu půjčovna, servis i úschovna lyží, lyžařská škola pro začátečníky a několik bufetů a barů. V létě se z areálů stává unikátní bike park.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 10 tipů

Velká Fatra: Tipy na výlet

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet