Harkány: Tipy na výlet a zajímavá místa

Lázeňské město Harkány se středomořským podnebím leží na jihozápadním cípu Maďarska. Najdete zde léčebné lázně a letní koupaliště Štrand s více než 200letou historií. Unikátem zdejších lázní je zvláštní mírní termální vody: plyn karbonylsulfid, který se v tomto skupenství nachází pouze zde a nikde jinde ve světě. Podstatnou součástí je síra. Sice vábně nevoní, ale má mimořádné léčivé účinky, hlavně na pohybový aparát. V Harkány se nachází řada architektonických památek z dob nadvlády Turků či Římanů, muzeí i mešit se štíhlými minarety. Úchvatná je také zdejší katedrála.

Termální lázně Harkány Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Termální lázně Harkány jsou proslavené hlavně díky své unikátní léčivé vodě, která už mnohým návštěvníkům pomohla při léčbě revmatických, pohybových, gynekologických či kožních problémů a onemocnění. Přijďte si i vy oddechnout do venkovních i vnitřních bazénů s vodou obsahující vzácný karbonylsulfid, který byl objeven právě v této lokalitě. V celoročně otevřených lázních vás čeká odpočinek v relaxačních bazénech, nechybí tu ani plavecký, zážitkový či dětský bazén se skluzavkami či tobogány. O zábavu se postarají také hřiště přímo v areálu lázní.

Více informací

Město Harkány Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pokud se vám ve slavném lázeňském městě Harkány podaří opustit termály, vydejte se na prohlídku historického města. Rozhodně toho nebudete litovat. Projděte se po promenádě Zsigmondy a parku, kde vás kromě romantických zákoutí okouzlí i množství uměleckých děl. Ta můžete obdivovat i v Muzeu Pál Futó, kde si prohlédnete kromě stálé výstavy děl umělce Pála Futó také každý měsíc novou výstavu děl maďarských autorů. Během procházky městem vás nadchne nejen spousta krásných kostelů a katedrál, ale také architektonických památek z tureckého období, jako jsou mešity či štíhlé minarety.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Harkány: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet