Harkány: Tipy na výlet a zajímavá místa

Lázeňské město Harkány se středomořským podnebím leží na jihozápadním cípu Maďarska. Najdete zde léčebné lázně a letní koupaliště Štrand s více než 200letou historií. Unikátem zdejších lázní je zvláštní mírní termální vody: plyn karbonylsulfid, který se v tomto skupenství nachází pouze zde a nikde jinde ve světě. Podstatnou součástí je síra. Sice vábně nevoní, ale má mimořádné léčivé účinky, hlavně na pohybový aparát. V Harkány se nachází řada architektonických památek z dob nadvlády Turků či Římanů, muzeí i mešit se štíhlými minarety. Úchvatná je také zdejší katedrála.

Termální lázně Harkány Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Termální lázně Harkány jsou proslavené především díky zdejší unikátní léčivé vodě, která mnohým návštěvníkům pomohla při léčbě revmatických, pohybových, gynekologických či kožních problémů a onemocnění. Lázně se pyšní 200 let dlouhou tradicí a špičkovými službami, které mohou hosté využívat po celý rok.

V celoročně otevřených lázních vás čeká odpočinek v relaxačních bazénech, nechybí tu ani plavecký, zážitkový či dětský bazén se skluzavkami či tobogány. O zábavu se postarají také hřiště přímo v areálu lázní.

Na co všechno se můžete v lázních Harkány těšit?

  • vodní ráj Harka – 766 m² vodní plochy, tři tobogány, bazén s masážními tryskami, venkovní termální bazén s plaveckou i relaxační částí
  • krytý vodní dětský svět – bazén s vodopádem a jeskyní pro děti od 0 do 6 let, bazén s pirátskou lodí, vodním dělem a skluzavkou pro starší děti do 14 let
  • letní koupaliště – sedm druhů tobogánů, deset bazénů – plavecké, termální i s vířivkou, krytý bazén
  • saunový svět – finské sauny, infrasauna, parní lázeň, tepidarium, studený a teplý Kneippův bazén na chodidla, jacuzzi
  • lékařské a relaxační procedury – masáže, zábaly, bakonavie, možnost zakoupit kosmetické výrobky s minerálními přísadami

Přijďte si i vy oddechnout do venkovních i vnitřních bazénů s vodou obsahující vzácný karbonylsulfid, který byl objeven právě v této lokalitě.

Více informací

Město Harkány Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pokud se vám ve slavném lázeňském městě Harkány podaří opustit termály, vydejte se na prohlídku historického města. Rozhodně toho nebudete litovat. Projděte se po promenádě Zsigmondy a parku, kde vás kromě romantických zákoutí okouzlí i množství uměleckých děl. Ta můžete obdivovat i v Muzeu Pál Futó, kde si prohlédnete kromě stálé výstavy děl umělce Pála Futó také každý měsíc novou výstavu děl maďarských autorů. Během procházky městem vás nadchne nejen spousta krásných kostelů a katedrál, ale také architektonických památek z tureckého období, jako jsou mešity či štíhlé minarety.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Harkány: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet