Lago di Garda: Tipy na výlet a zajímavá místa

Lago di Garda je největší italské jezero. Nachází se v severní části země obklopené mezi Pádskou nížinou a Alpami. Nedotčená příroda nabízí nádherné scenérie plné barev. Nejvyšší horou u jezera je Monte Baldo (2 218 m n. m.). Na jezeře je bezpočet ostrůvků, například Isola del Garda, San Biagio, Trimelone a Sogno. Oblast je rájem pro všechny aktivní jedince od milovníků vodních sportů přes turisty a vyznavače nordic walkingu po horolezce a paraglidisty. Navštívit zde můžete také největší italský zábavní park Gardaland.

Lago di Garda Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Gardské jezero je největším italským jezerem. Rozprostírají se na něm malé ostrůvky, díky čemuž získává svůj romantický nádech. Panuje zde příjemné středomořské klima a díky příznivým povětrnostním podmínkám je Lago di Garda ideálním místem pro vodní sporty jako kitesurfing, windsurfing, plachtění apod. Okolí jezera je protkáno hustou sítí turistických stezek a cyklostezek rozprostírajících se v nádherné přírodě, nadšení tak budou i všichni aktivně založení turisté.

Více informací

Monte Baldo Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pokud vyrazíte na dovolenou k Lago di Garda, rozhodně byste si měli vyčlenit čas i na horu Monte Baldo. Tenhle oblíbený cíl turistů ční do výšky 2 200 m n. m. a nabízí skvělý výhled na jezero a jeho okolí. Monte Baldo je navíc centrum paraglidingu. Okolí hory je doslova protkáno cyklostezkami a cestičkami pro pěší. Nahoru se dá dostat dvěma způsoby. Vyrazit můžete po vlastních, ale připravte se na poměrně namáhavý výšlap. Druhou variantou je jízda kabinkovou lanovkou z Malcesine. Pokud ji vyzkoušíte, rozhodně toho nebudete litovat. Říká se, že kdo byl u Gardy a lanovkou nejel, jako by tam nebyl. Kabinky se totiž za jízdy otáčí a skýtají tak unikátní zážitek. Lístky na lanovku lze koupit dopředu na internetu, vyhnete se tak frontám před pokladnou. Během sezóny však i tak počítejte s časovými prodlevami.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 7 tipů

Lago di Garda: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet