Olomouc: Tipy na výlet a zajímavá místa

V Olomouci najdete řadu atraktivních míst: kláštery a chrámy, muzea umělecká i technická, rozlehlé parky, zoologickou zahradu, aquapark i oblíbený strašidelný dům. Hlavní dominantou je barokní sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, zapsaný na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ve městě jsou fragmenty unikátního historického opevnění, které můžete objevovat po naučné stezce pro cyklisty i pěší.

Olomouc Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Olomouc je nejen živým studentským městem, ve kterém není nouze o skvělé kavárny, bary a restaurace. Naleznete zde nespočet památek a zajímavých míst, jako jsou kláštery a chrámy, vyhlídky, muzea i rozlehlé parky. Dominantou města je **barokní sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí**, zapsaný od roku 2001 mezi památky UNESCO. **Co patří ke skvostům Olomouce?** - Radnice s orlojem - Soubor šesti olomouckých barokních kašen - Olomoucký hrad - Z muzeí navštivte **Arcidiecézní muzeum, Muzeum umění Olomouc nebo Vlastivědné muzeum. Nedaleko Olomouce, v Lošticích, se nachází Muzeum Olomouckých tvarůžků**. Nevynechejte ani místní **zoologickou zahradu na Svatém Kopečku, kde na vás čeká mimo jiné také průchod výběhem opic, obří akvárium nebo rozhledna**. Na Svatém Kopečku, který se nachází asi 5 km od Olomouce, leží také nádherná **Bazilika Panny Marie**, která je vyhledávaným poutním místem.
Více informací

Zoo Olomouc Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Zoologická zahrada Olomouc** je otevřená již od roku 1956 a chová **přes 390 druhů zvířat**. K dispozici je šest pavilonů - jihoamerický pavilon, pavilon žiraf, opic, šelem, netopýrů a levhartů. Jsou tu i mořská akvária a safari. Děti si mohou některá zvířátka i pohladit, a to ve výběhu ovcí, koz a lam. Kromě zvířat je v Zoo také **vyhlídková věž** (32 metrů), ze které můžete pozorovat zvířata a také si užít parádní výhled na Olomouc.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 4 tipů

Olomouc: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK