Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Františkovy Lázně: Tipy na výlet a zajímavá místa

Františkovy lázně jsou malebné městečko postavené v 18. století uprostřed parků a lesoparků. Nádherné historické památky v empírovém a klasicistním stylu doplňuje široká nabídka moderních léčebných a rehabilitačních procedur. Nejznámějšími prameny jsou Františkův a Luisin, které se nacházejí v nádherných lázeňských pavilonech. Jako na dlani uvidíte město z historických vyhlídkových věží Salingburg a Zámeček. V nedaleké přírodní rezervaci Soos objevíte rozlehlá rašeliniště s jezírky, geologický park i muzeum pravěkých zvířat.

Aquaforum Františkovy Lázně Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Aquaforum, to je svět vody a relaxace. Dnes je tento komplex považován za novodobou dominantu města. Najdete zde tři vnitřní a tři venkovní bazény s minimální teplotou 28 °C, a s mnoha vodními atrakcemi, jako jsou vířivky, vodní jeskyně, stěnová masáž, tobogán i skluzavky. K areálu patří také restaurace, saunový svět a dětské hřiště. Zábavu v Aquaforu si tak užije celá rodina bez ohledu na rozmary počasí.

Více informací

Františkovy Lázně Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Zdejší prameny a jejich léčivé účinky byly známé už ve středověku. Nejstarším využívaným je Františkův Pramen. Po roce 1865 pak Františkovy Lázně získávají status jedněch z nejvyhledávanějších evropských lázní. Dnes vás město díky tomu okouzlí šachovnicovým půdorysem a krásnými empírovými a klasicistních budovami. Kromě kolonády a nádherných parků, vyhlídkových věží nebo městského muzea, si nenechte ujít ani známou sochu malého chlapečka s rybou - zdejší symbol plodnosti.

Prameny se používají k pitné kůře, ke koupelím, irigacím a inhalacím. Jsou účinné na nemoci pohybového aparátu, srdce a cév, gynekologická onemocnění včetně neplodnosti a další.

Co byste při návštěvě Františkových Lázní neměli minout:

  • Aquaforum Františkovy Lázně
  • Národní přírodní rezervace SOOS
  • Městské muzeum Františkovy Lázně
  • Lesopark Amerika
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 4 tipů

Františkovy Lázně: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty