Travelking pomáhá - Filípek

Filípek koláž

Před rokem jsme začali pomáhat malému Filípkovi, který od narození trpí mentálně - motorickým postižením, kvůli čemuž si nemůže užívat dětských radovánek jako ostatní děti jeho věku. Aby se Filípkův stav zlepšoval, musí dennodenně cvičit a absolvovat rehabilitační léčbu Klim - therapy. Právě tato léčba v Sanatoriích Klimkovice přináší nejlepší výsledky, je však výrazně finančně náročná.

V dubnu 2016 podstoupil Filip speciální operaci metodou Ulzibat, po níž musí nezbytně následovat další terapie v Klimkovicích.

15.11.2016

Dobrý den,
zdravíme s Filípkem celý Travelking!
Před 14 dny jsme se vrátili z lázní, kde Filda opět moc hezky cvičil a tak pokračujeme dál v pilování správné chůze. Pořídili jsme trekové hole a Filípek se učí je používat. Protože potřebuje také rozcvičit a hodně zapojit levou ruku, čeká nás v lednu další terapie v Klimkovicích, tentokrát zaměřená na třítýdenní cvičení a používání levé ruky. Nyní jsme to tam zkoušeli, Filda perfektně spolupracoval a tudíž by mu to mohlo hodně pomoct. Potom během jara bychom jeli opět na měsíční Klim-therapy. Plánujeme toho teď hodně nacvičit, než možná Filda v září vyrazí do školy! :)

Stále sledujeme váš portál, kde se na Filípka opět vybírají pro něho tolik potřebné penízky na cvičení a mockrát za to děkujeme vám i všem přispěvatelům. Velmi nám to ulevuje a pomáhá s ostatními starostmi, které s hendikepovaným dítětem jsou.

Ještě musím připsat jednu perličku... Po příjezdu z lázní jsme si přivezli domů psího kamaráda. Je to čtyřměsíční osrstěný peruánský naháč a jmenuje se PUGO! Jméno vzniklo Fildovým zkomolením jména vašeho firemního buldočka Huga, když na něho vzpomínal po letní návštěvě u vás. Moc jsme se tomu nasmáli a jméno se nám tak zalíbilo, že jsme ho použili.

Takže tímto všichni s Pugem zdravíme i vašeho Huga.
Přejeme mnoho úspěchů a krásný předvánoční čas všem.
Sršňovi

8.8.2016

V tento pěkný letní den k nám do Travelkingu zavítal Filípek se svou rodinou na návštěvu. Měli jsme možnost si s ním i jeho maminkou, paní Sršňovou, popovídat o pokrocích, které Filípek učinil, o plánech do budoucna a také se dozvědět více informací právě o rehabilitaci, kterou Filípek podstupuje. Také jsme Filípkovi během návštěvy předali šek na finance, které jsme v minulosti vybrali a to jen díky vám.

Filípek

16.12.2015

Na pomoc postiženému Filípkovi a jeho léčbu se podařilo vysbírat 120 000 Kč. Děkujeme za vaši pomoc!

1.11.2015

V létě jsme díky finanční pomoci lidí obdrželi pro Filípka od portálu Travelking.cz dar ve výši 40.000,- na úhradu rehabilitačního pobytu Klim-therapy v Sanatoriích Klimkovice. Filip tento pobyt absolvoval v měsíci září již podruhé. Měsíční intenzivní cvičení a ostatní léčebné procedury mu opět velice pomohly v cestě k jeho cíli, a to co nejlépe chodit a stát se maximálně samostatným. Filípek během tohoto pobytu posílil svaly, získal větší stabilitu a mnohem lépe zapojuje i levou ruku. Jeho motorika se zlepšuje a posunuje dál a dál, ale stále je jeho situace během na dlouhou trať. Protože jeho chůze není kvalitní a špatným našlapováním se jeho nožky hodně ničí, rozhodli jsme se po konzultaci s lékaři a fyzioterapeuty v Klimkovicích, že Filípek podstoupí operaci metodou Ulzibat. Jedná se o metodu přetětí zkrácených či patologicky změněných částí svalů speciálním skalpelem, který nerozřízne zdravá svalová vlákna, ale jen cílené svalové kontraktury. Je to velmi šetrná metoda, kdy po operaci není nutné sádrování nohou na několik týdnů a tudíž je tam velmi rychlá obnova hybných funkcí. Tuto operaci u nás v republice provádí pouze ruská klinika Ulzibat a u pacientů jsou známy velmi dobré výsledky. A protože je to nestátní výzkumné zdravotnické zařízení, není tato operace samozřejmě hrazena z našeho zdravotního pojištění. Filípek je objednán na tento zákrok v dubnu 2016. Měsíc po této operaci je potřeba opět nastoupit na rehabilitační léčbu, aby došlo k co nejlepšímu účinku. S cvičením v Klimkovicích jsme velmi spokojeni a byli bychom rádi, aby mohl Filip opět Klim-therapy podstoupit. Bohužel finanční částky na jeho léčbu jsou vysoké, ale my se budeme snažit co nejvíce jeho život zkvalitnit!

Kateřina Sršňová - maminka

1.7.2015

Filípkův příběh

Jeho postižení bylo zřejmě způsobeno krvácením v mozku ještě v době těhotenství. Filípkovi rodiče se tehdy dozvěděli, že nelze vyloučit mírný stupeň mentálně-motorického postižení. Filípkova rodina se k celé situaci postavila čelem a po synově narození se vrhla do koloběhu sledování, vyšetření a rehabilitací. Pokroky se začali dostavovat, i když pomalu - v půl roce se Filip dokázal přetočit na bříško a opírat se o předloktí, v jednom roce teprve začínal lézt. V té době mu také byla stanovena diagnóza dětská mozková obrna – spastická triparéza s postižením dolních a levé horní končetiny.

Filípek

Mentálně je Filípek v pořádku, i když je tento vývoj špatnou motorikou trochu brzděn. Je to velký smíšek a pohodář, začíná čím dál lépe mluvit a jeho velkým motorem vpřed je bezpochyby i jeho osmiletá sestřička Natálka. Filípek má spoustu zájmů jako jiní malí kluci v jeho věku: zajímají ho auta, pracovní nářadí a ze všeho nejvíce hasiči.

Filípek

Rodina od narození s Filípkem denně cvičí, chodí plavat a na hiporehabilitaci. Dvakrát Filípek podstoupil neurorehabilitaci v centru ADELI v Piešťanech a jednou specializovaný léčebný program KLIM-THERAPY v Sanatoriích Klimkovice, kde se Filípkův stav ohromně zlepšil, zpevnil celé tělo a udělal i pár samostatných krůčků. Tato doplňková léčba k lázeňské péči je ale bohužel velmi nákladná, zdravotní pojišťovnou nehrazená a pro rodinu je velmi složité tak vysokou částku sehnat.

Filípek

Děkujeme všem, kteří již přispěli i těm, kteří v budoucnu Filípkovi pomohou.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet